Den nato, 21. února byl proveden státní převrat, prezident Janukovyč uprchl ze země, z parlamentu byli vyhnáni poslanci hájící zájmy východních regionů Ukrajiny, na Majdanu neznámí ostřelovači vyvolali krveprolití, jehož původci nebyli vypátráni a společenské masy se daly do pohybu, který skončil občanskou válkou na východě.
Dnes proběhl v Kyjevě za bezprecedentních bezpečnostních opatření vzpomínkový pochod politiků EU, prý „pochod důstojnosti“, který měl připomenout loňský 21. únor v Kyjevě. Za naši republiku, tedy za menšinu občanů, která dění na Ukrajině a oficiální překrucování faktů schvaluje, pochodoval ministr zahraničí Zaorálek. Je velmi zvláštní, že zpravodajsky byla tato událost pokryta jenom minimálně, řekl bych dokonce, že by to šlo srovnat se zpravodajským pokrytím cest prezidenta Zemana po krajích, které je na hranici bojkotu. A tak bych doporučil České televizi, aby svůj nedostatek dohnala a panu ministru dala prostor, aby se s námi o svoje víkendové zážitky podělil. On je velmi výřečný a jistě nám rád vysvětlí co vlastně v Kyjevě slavil a za čí důstojnost pochodoval.
Já bych vývoj na Ukrajině od majdanového převratu 21.2 loňského roku shrnul takto:
• Na východě země proběhla občanská válka, jejímž účtem je zničená země, přes 5600 mrtvých, 14000 zraněných a přes milion utečenců

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: SPO