Veleba (SPO): Pokud žaloba na mne ušetří státu miliardy, rád soudní proces podstoupím

01.07.2014 8:49

Tři vědečtí pracovníci na mne v uplynulých dnech podali žalobu a žádají, abych se jim omluvil. Ohrazují se tak proti tomu, že jsem poukázal na, podle mého názoru, nestandardně vysoké granty, které v uplynulých letech směřovaly do výzkumných projektů mimo jiné právě také souvisejících se Šumavou. Pokud hovořím o nestandardně vysokých částkách, tak jde o sumy celkem řádově v miliardách korun.

Veleba (SPO): Pokud žaloba na mne ušetří státu miliardy, rád soudní proces podstoupím
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Domnívám se, že Šumavu – tento kouzelný kout naší České republiky - si v minulosti mnozí spletli se zlatým dolem. Mým záměrem je, zaprvé, vyvolat veřejnou debatu na téma Šumava. Zadruhé, iniciovat kontrolu v NPŠ v režii Nejvyššího kontrolního úřadu, a to s cílem prověřit nejenom hospodaření NPŠ jako takové, ale například i účelnost a správnost vynaložených prostředků v rámci grantových projektů. Zatřetí vyzývám dotyčné vědce, aby jasně doložili, jakých výsledků za vynaložené miliardy dosáhli a jaké konkrétní dopady jejich bádání má pro řadové občany České republiky.

Pokud žaloba, která na mne byla podána, pomůže do budoucna ušetřit miliardy korun ze státní či evropské pokladny, velmi rád tento soudní proces podstoupím. Rozhodně nehodlám podlehnout tlaku jakékoliv lobby a nezaleknu se. Chci totiž dostát svému heslu, s nímž jsem bojoval v senátních volbách. To znělo „Ne zlodějnám“.

Jsem člověk z venkova, jsem hluboce přesvědčený o tom, že slušnost a morálka jsou hodnoty, za které stojí za to bojovat. V tomto procesu se proto nehodlám schovávat za výhody, které by mohly vyplývat z výkonu funkce senátora.

Jan Veleba, senátor, předseda SPO a čestný prezident AK ČR     

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: SPO

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Já nemám slov. Kde máme členy vlády?

11:17 Schillerová (ANO): Já nemám slov. Kde máme členy vlády?

Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 23. května 2024 – reakce na nepřítomnost členů vlády na ús…