Veleba (SPO): Překvapení! Čeští žlučovití novináři se zahlédli v zrcadle

05.11.2014 4:33

Výroky pana prezidenta Miloše Zemana jsou podle mého názoru jednak reakcí a také důsledkem nebývalé mediální štvanice na jeho osobu. Vznáším v této souvislosti jen řečnickou otázku: Nenastavil náhodou pan prezident pouze zrcadlo mnohým českým žlučovitým novinářům?

Veleba (SPO): Překvapení! Čeští žlučovití novináři se zahlédli v zrcadle
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba
reklama

Osobně jsem sice takové výrazy nikdy nepoužíval, nepoužívám a ani používat nebudu, nicméně se domnívám, že jde o určitý druh obrany prezidenta Zemana právě vůči mediální štvanici, která skutečně nemá obdoby a která je režírována z „pražské kavárny“.

Jsem také přesvědčen o tom, že šlo zároveň o impulz dovnitř české společnosti, byť drsný, ale který dokáže pochopit mnoho lidí. Kdo ho nepochopí nikdy, jsou právě pražští kavárenští rádoby intelektuálové. Právě ti totiž nemohou zapomenout, že příchodem Miloše Zemana na Pražský hrad jejich vliv výrazně oslabil. Oslabil ve chvíli, kdy současný prezident řekl, že bude prezidentem dolních deseti milionů občanů. Proto tolik nenávisti, proto takové doslova frontální útoky na jeho osobu. A najednou Miloš Zeman odpověděl jejich slovníkem, použil jejich způsoby. Jaké překvapení!

„Pražská kavárna“ zkrátka potřebovala citelný políček (a možná jeden nebude stačit), aby si uvědomila, že jí sladké časy skončily a že již neřídí tuto republiku. Máme tady totiž obyčejné lidi na venkově a v malých i středních městech. Právě zde, a nikoliv v „pražské kavárně“, leží kořeny našeho státu, právě zde je mravní zdraví našeho národa. A tito lidé s obyčejným selským rozumem již pražskou kavárnu prohlédli.      

Jan Veleba, senátor a předseda SPO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Veleba
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

22:30 Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

Místní sdružení Pirátské strany v Havlíčkově Brodě vyjadřuje podporu krokům zaměstnanců Psychiatrick…