Velebný (ČSSD): Jsem proti zrušení nákladní železniční dopravy

1. 4. 2015 17:20

Poslanec Ladislav Velebný odsuzuje jakékoliv omezení anebo rušení nákladních míst pro železniční dopravu na Bruntálsku. Region patří mezi významné oblasti, kde se nejvíce těží dřevo.

Velebný (ČSSD): Jsem proti zrušení nákladní železniční dopravy
Foto: ČSSD
Popisek: Poslanec Ladislav Velebný

Na Regionální poslaneckou kancelář pana poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného v Bruntále se obrátili zástupci města Vrbna pod Pradědem s tím, že společnost ČD Cargo, a.s., která obsluhuje nákladní místa na železničních tratích České republiky, pravděpodobně plánuje zrušení či výrazné omezení nákladky na tzv. „ramenech hlavních železničních tahů“.

V Moravskoslezském kraji se jedná o nakládací místa Vrbno pod Pradědem, Karlovice ve Slezsku, Město Albrechtice, Jindřichov ve Slezsku, Vítkov, Budišov nad Budišovkou a Odry. „Domnívám se, že toto omezení necílí pouze na Moravskoslezský kraj,“ upozorňuje poslanec Ladislav Velebný.

„Osobně beru tato opatření za negativní zásah státu prostřednictvím subjektů se státní účastí do fungování velmi ekonomicky a sociálně slabých regionů. Domnívám se, že stát by měl tyto postižené oblasti podporovat a rozvíjet, a ne tímto možným rozhodnutím, tzv. „úsporným opatřením“, je jakkoliv likvidovat!“ pokračuje Velebný.

Moravskoslezský kraj má v rámci trvale udržitelného rozvoje kraje i nadále zájem provozovat ekologickou nákladní železniční dopravu. „Náš region patří mezi území, kde dochází k významnému podílu těžby dřeva, které se následně přepravuje přes železniční síť,“ dodal poslanec.

S výše uvedenou problematikou se poslanec Ladislav Velebný obrátil na předsedu představenstva společnosti ČD Cargo, a.s. a bude také interpelovat ministra dopravy Dana Ťoka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): "Deštníkáři" z Prahy kvůli přijetí nějakého zákona nezmizí

21:47 Munzar (ODS): "Deštníkáři" z Prahy kvůli přijetí nějakého zákona nezmizí

Komentář na facebookovém profilu k návrhu novely živnostenského zákona