Vích (SPD): Vítězství Macrona se dalo čekat, ale je to vůbec vítězství?

09.05.2017 4:34

Elitáři z EU se radují, že vítězem prezidentských voleb ve Francii se stal politicky nečitelný Emmanuel Macron. Jeho vítězství je však sporadické.

Vích (SPD): Vítězství Macrona se dalo čekat, ale je to vůbec vítězství?
Foto: Archiv politika
Popisek: Radovan Vích, předseda Regionálního klubu SPD Libereckého kraje
reklama

Ve skutečnosti však kandidátce vlastenecké Národní fronty Marine Le Pen dalo ve druhém kole svůj hlas 11 milionů Francouzů, což je o 3,5 milionů hlasů více než v kole prvním. V druhém kole také přišlo volit o 25 procent voličů méně. Pokud se ke gratulacím připojují prezidenti světových velmocí, tak to není kvůli Macronovi, ale zejména proto, že Francie je stále ještě lokální geopolitická velmoc s velmi silnou a výkonnou ekonomikou.

Za tři měsíce čekají Francii další volby, tentokrát parlamentní. Zde bude muset Macron svou volbu potvrdit, protože v opačném případě se mu nepodaří své sliby prosadit parlamentem. Naopak Národní fronta zcela jistě posílí, zatímco ostatní proevropské strany, jako socialisté prezidenta Hollanda, zcela propadly. Národní fronta se tak stane největší parlamentní opoziční stranou.

V záplavě informací z domácí politické scény a vzhledem k volbám ve Francii mainstremová média informovala pouze okrajově o skutečnosti, že pouze za tento víkend připlulo do Evropy dalších 6 tisíc ilegálních imigrantů. Tím samozřejmě opět v důsledku zejména frustrace přívrženců nenávistného náboženství se z nich opět budou rekrutovat radikální islamisté a džihádistě, kteří budou pokračovat v různých formách teroristických útoků na nevinné občany, kteří budou umírat dále zcela zbytečně, ale podle Macrona a elitářu z EU včetně Sobotky, odhodlaní a nezastrašení. Marine Le Pen tak bude směřovat k prezidentskému vítězství až roce 2022. Bohužel....

Převzato z profilu.

Ing. Radovan Vích

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD, předseda RK SPD LBK
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gazdík (STAN): Vláda musí zaručit neúčast ruských i čínských firem

15:18 Gazdík (STAN): Vláda musí zaručit neúčast ruských i čínských firem

Pokud splní i naše další požadavky, jsme ochotni zákon podpořit