Vícha (SOCDEM): Pořád nechápu, kde se ušetří

22.05.2025 20:07 | Monitoring
autor: PV

Projev na 10. schůzi Senátu 22. května 2025 k zákonu o podpoře bydlení

Vícha (SOCDEM): Pořád nechápu, kde se ušetří
Foto: Redakce
Popisek: Petr Vícha (ČSSD)

Vážený pane předsedající, vážený pane ministře, milé kolegyně, vážení kolegové.

Omlouvám se, že vystupuji podruhé, ale bude to má krátká reakce na některé nové informace, které z té debaty vyplynuly. Ta první je, dal jsem včera bianko šek podpory kolegovi Krskovi a udělal jsem dobře, protože podepisuji do předposledního slova jeho vystoupení. Opravdu se lišíme jen v tom, že on je optimistou a vidí, že ten zákon pomůže, myslím si, že ne. Druhá poznámka. K té tisícovce obecních bytů, které by ten systém měl přinést. 

Myslím si, že pokud mají obce prázdné byty teď podle nějaké statistiky, tak jsou to ty byty, které jsou prázdné, protože vždycky je nějaká prodleva mezi tím, kdy někdo opustí ten byt, vy ho opravíte a pak ho dáte zase zpátky na trh a že bylo řečeno, že ještě nové obecní byty vzniknou. Nemyslím si, že by obce, alespoň tedy my určitě ne, nově vybudované drahé byty daly do tohoto systému. Ale mohu se samozřejmě mýlit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

ERS 2

Slibujte, že unijní povolenky ETS 2 implementovat nebudete. To zní dobře, ale nezaplatíme za to jinak? Já nevím, ale nemyslím, že se EU bude líbit, že se vzepřeme.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šebelová (STAN): Smutná ukázka politické bezradnosti Babišovy vlády

7:04 Šebelová (STAN): Smutná ukázka politické bezradnosti Babišovy vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání Sněmovny o sjezdu Sudetoněmeckého landsmanš…