Vilgus (SZ): Populismus radnice v Praze 8 - tisíce zbytečných aut v ulicích

12.06.2014 18:45 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Tisíce zbytečných automobilů obyvatel Středočeského kraje každý pracovní den zaplavují sever Prahy 8 i oblast okolo Palmovky či Invalidovny. Každý den by až 8000 motoristů mohlo cestovat veřejnou dopravou – tedy autobusy. V tomto jim však radnice Prahy 8 úspěšně brání.

Vilgus (SZ): Populismus radnice v Praze 8 - tisíce zbytečných aut v ulicích
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

“O tisíce aut méně by mohlo přijet do Prahy 8. O tisíce aut méně by parkovalo nejen v okolí metra Kobylisy, ale i u Ládví či v oblasti Palmovky, pokud by radnice na osmičce nebojovala proti veřejné dopravě. Populisticky chrání občany této části města před zátěží způsobenou cca stovkou autobusů za den. Přitom zamlčují, že stejní cestující nakonec použijí osobní automobil a tím nás zatíží mnohem intenzivněji. Radní z osmičky navíc zamlčují, že tyto autobusy budou muset projet už dnes mimořádně vytíženou ulicí V Holešovičkách,” říká Petr Vilgus, opoziční zastupitel z Prahy 8 za Stranu zelených.

ROPID, organizace, která v Praze a okolí řídí provoz veřejné dopravy, měla zájem o ukončení některých autobusových linek z oblasti Neratovic, Líbeznice či Mělníka na přestupním bodu Ládví. Smyslem bylo nabídnout Středočechům možnost cestovat veřejnou dopravou a tím snížit množství jedoucích a parkujících automobilů v ulicích osmičky. Koalice ODS a TOP09 v Praze 8 společně s TOP09 na magistrátu však tomuto plánu dala červenou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

9:03 Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Macinkovi.