Vinklátová (SLK): Kostel v Horní Řasnici uvítá nové anděly

14.11.2019 20:20

Nové sošky oltářních andělů uvítají v sobotu 16. listopadu od 13 hodin v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Horní Řasnici. Stane se tak v rámci slavnostní Mše za vlast, kterou započnou oslavy 30. výročí sametové revoluce v Horní Řasnici.

Vinklátová (SLK): Kostel v Horní Řasnici uvítá nové anděly
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

Mši, která začne v 11 hodin, bude sloužit P. Šimon Hamza a doprovázet jej bude Chrámový sbor od sv. Antonína Paduánského z Liberce pod vedením Alexandry Dastychové a Chrámový sbor od sv. Bartoloměje z Hrádku nad Nisou s Rolfem Bartoschem.
Na pořízení andělů přispěla novoměstská farnost a Spolek pro obnovu kostela v Horní Řasnici; částku 140 tisíc korun pak věnoval Liberecký kraj. „Z dotačního fondu Libereckého kraje podporujeme mimo jiné také obnovu ohrožených památek v kraji. Jsou to velké stavební obnovy i neméně důležité restaurátorské práce v interiérech. Je pro mě opravdu velmi symbolické, že budou noví andělé v Horní Řasnici umístěni do kostela u příležitosti pro nás všechny tak významného výročí,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Sošky byly vyřezány v loňském roce a opatřeni polychromií v ateliéru akademické malířky a restaurátorky Radany Hamsíkové. Jejími spolupracovníky byli řezbáři a restaurátoři František Kratochvíl a Karel Mahelka. Oltář v řasnickém kostele je tak zase o něco hezčí. „Na jeho obnovu jsme uspořádali již desítky benefičních akcí a i díky štědrosti lidí se může oltář ze 17. století navracet do původní podoby,“ dodala Jana Doubková ze Spolku pro obnovu kostela v Horní Řasnici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): V naší zemi odmítáme jakékoli formy nenávistné islámské ideologie!

13:02 Rozvoral (SPD): V naší zemi odmítáme jakékoli formy nenávistné islámské ideologie!

Paradoxní je rozhodnutí Nejvyššího soudu se sídlem v Brně, když zrušil verdikt nižších soudů, které …