Vinklátová (SLK): Propagace cestou tištěných materiálů se stává minulostí

2. 8. 2018 22:56

Na některých místech Libereckého kraje jste mohli od 29. července do 1. srpna jste potkat účastníky TBEX neboli The Travel Blox Exchange. Jednalo se o bloggery, vloggery a profesionály aktivní na sociálních sítích – jednoduše řečeno influencery, kteří svoji návštěvou zde upozornili své sledovatele na zajímavá místa z Libereckého kraje.

Vinklátová (SLK): Propagace cestou tištěných materiálů se stává minulostí
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová
reklama

Přijeli zdaleka – Kalifornie, Kanada, Španělsko, Skotsko, Německo i Dánsko. Ti všichni si vybrali cestu za zážitky (FAM TRIP) do míst na severu Čech.

„Propagace cestou tištěných materiálů se stává minulostí. Musíme reagovat na změny chování návštěvníků a mladá generace už zajímavá místa pro své cesty po světě vyhledává téměř výhradně prostřednictvím nových médií, sociálních sítí, Instagramu, a tak dále. Například doporučení bloggerů s vysokou sledovaností mají skutečně mimořádný význam,“ říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Desítka influencerů, píšících o cestování, jídle, zážitcích a řemesle se po kraji pohybovalo ve dvou skupinách, jedné zaměřené na kulturu a druhé tzv. „aktivní“. Spolu se zástupci kraje a zástupcem agentury Czechtourism poznávali zajímavá místa Libereckého kraje. Aktivní např. v Liberci vyzkoušeli rekola a zajeli si na piknik, zakusili odvahu na Singltracku nebo podnikli vyjížďku na koních na Farmě Hucul.

Naproti tomu účastníci kulturní skupiny obdivovali sklářské řemeslo ve studiu Jiřího Pačinka, navlékali korálky v Palace Plus v Jablonci nad Nisou a zkoušeli svůj um při tvorbě vánočních ozdob ve firmě Rautis. Podívali se také na některé z rozhleden v Libereckém kraji, kde byla jejich nejčastější otázka „proč je vůbec stavíme“. Inu jiný kraj, jiný mrav. Nejoblíbenější u těchto skupin bývají image záběry, například při východu slunce, a kde jinde ho mohli zažít, než na Ještědu. Západ slunce zase sledovali z Mužského.

Určitě velkým zážitkem byla pro ně i česká gastronomie, kdy nejen že ochutnali české pivo v Pivovaru Cvikov, ale mohli si vyzkoušet i výrobu tradičních českých kremrolí v cukrárně a kavárně Union. Na spoustě jejich fotografiích, které jsou k vidění pod #regionliberec zejména na Facebooku, Instagramu a Youtube, pak uvidíte i spoustu dezertů, které ochutnávali ve všech restauracích, které navštívili.

Libereckému kraji nezbývá než popřát, aby taková návštěva a sledování stránek influencerů zvýšila turistický zájem o tento kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Stavební řízení je gesce státu, je to kompetence státu. Stále si to opakujte

14:31 Ministryně Dostálová: Stavební řízení je gesce státu, je to kompetence státu. Stále si to opakujte

Projev na 102. schůzi Poslanecké sněmovny 12. května 2021 k vládnímu návrhu stavebního zákona