Vítek (Patrioti): Patrioti: Školka pro každé dítě: Kde na to vzít?

16.09.2014 19:18

S koncem léta a letních prázdnin se mnoho rodičů chystá na to, že poprvé vypraví své dítě do velkého světa - čeká je mateřská školka. Nástup do předškolního zařízení je velký krok.

Vítek (Patrioti): Patrioti: Školka pro každé dítě: Kde na to vzít?
Foto: archiv
Popisek: Jiří Vítek, předseda pražských Patriotů

Dítě si zvyká na nové prostředí, režim a rituály, a ty děti, které  doposud trávily většinu času s maminkou. Nedostatek a rychlé řešní je možné stavět mateřeské školky z mobilních kontejnerů. V jejich prospěch hovoří nižší cena i rychlá výstavba – lze je postavit za pouhé dva měsíce – vyrostly jich nohužel po Česku jen jednotky. Stále je totiž třeba počítat s náklady na provoz, například s výdaji na energie nebo platy vychovatelek. Ty se od té klasické kamenné nijak neliší.

Kontejnerové školky jsou řešením Patriotů

Stavby ze stavebních buněk jsou v zahraničí poměrně běžnou záležitostí. Nejpestřejším příkladem může být Francie s tisícovkou školních tříd. V Anglii, v londýnské čtvrti Dockands, vyrostlo dokonce celé originální městečko bytů z kontejnerů. Nizozemí, Lucembursko a Belgie také fandí těmto levným a variabilním stavbám. V ČR najdete školky ze stavebních buněk v Rychnově na Jablonecku, v Mukařově, Dolních Břežanech nebo třeba v Roztokách u Prahy. Školy a školky z kontejnerů splňují ty nejpřísnější hygienické a stavební požadavky, jsou skvělé, prostorné a vyrostou úplně celé během letních prázdnin. Nejvíce času zabere vybudování základů a napojení sítí, samotné navezení a poskládání kontejnerů je jen otázkou dní.Jednotlivé segmenty lze vyměňovat za jiné, různě je propojovat, nahrazovat, přistavovat. Je to stejně snadné, jako  když stavíte lego.


Systém lze snadno demontovat, případně přestavět na budovu s jiným účelem (knihovnu, dům pro seniory). Životnost staveb se pohybuje kolem 15 let. Z kontejnerů se staví i ubytovny, rodinné domky, benzinky nebo pečovatelské domy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PATRIOTI- VOLBA PRO PRAHU

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bezecný (KDU-ČSL): Jen slepí neviděli a hluší neslyšeli…

16:21 Bezecný (KDU-ČSL): Jen slepí neviděli a hluší neslyšeli…

V pátek uplyne osm let od smrti strůjce obrany křehké civilizace v temnu postkoloniální černé Afriky…