Vítová (ANS): NATOME - rozmístění sil NATO na Blízkém východě

17.01.2020 22:33 | Zprávy

Americký plán je tedy jasný: zcela nebo částečně nahradit americké jednotky v Iráku jednotkami evropských spojenců, kteří by se ocitli v nejrizikovějších situacích.

Vítová (ANS): NATOME - rozmístění sil NATO na Blízkém východě
Foto: aliancens.cz
Popisek: Aliance národních sil - logo

Prezident Trump „pokřtil“ rozmístění NATO na Blízkém východě na termín NATOME (NATO Middle East).  NATO by totiž prý mělo hrát „větší roli na Blízkém východě, zejména ve výcvikových misích“ a Evropská unie prý „musí zůstat po boku Spojených států a NATO“, protože „i když USA dosáhly obrovského pokroku, Daesh se prý může vrátit“.  Spojené státy se tedy snaží zapojit evropské spojence do chaotické situace, způsobené atentátem na íránského generála, který povolil sám Trump. A čeští politici s tímto nesmyslem souhlasí!

Poté co irácký parlament schválil vyhoštění více než 5 000 amerických vojáků přítomných v zemi, spolu s tisíci dodavateli Pentagonu, požádal premiér Abdul-Mahdi americké ministerstvo zahraničí, aby vyslalo delegaci za účelem dohody o postupu stažení. Americké ministerstvo však odpovědělo, že sice vyšle delegaci, ale že chce „posílit úlohu NATO v Iráku“ a prezident Trump dodal, že si přeje, „aby spojenci sdíleli zátěž ve všech snahách o kolektivní obranu “.

Americký plán je tedy jasný: zcela nebo částečně nahradit americké jednotky v Iráku jednotkami evropských spojenců, kteří by se ocitli v nejrizikovějších situacích, o čemž svědčí skutečnost, že samotné NATO po atentátu na Solejmaního pozastavilo výcvikové mise v Iráku. Některé země své vojáky stáhly, ne tak ovšem slouhové slouhů – tedy vedení České republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Z EU se stala byrokratická hydra

10:21 Vondráček (Svobodní): Z EU se stala byrokratická hydra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu navýšení příspěvků členských států EU