Vláda podpoří vznik nových pracovních míst

08.01.2014 19:20

Kabinet Jiřího Rusnoka schválil na svém výjezdním zasedání novelu nařízení vlády, která zvyšuje finanční příspěvek na vytváření nových pracovních míst ve strukturálně postižených regionech.

Vláda podpoří vznik nových pracovních míst
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok
reklama

Změna napomůže vzniku nových pracovních příležitostí, zvýšení povinných odvodů za zaměstnance, snížení výdajů státu na dávky v nezaměstnanosti a k obsazení připravených průmyslových zón. „Zvyšuje se podpora až na možných 200 000 Kč za jedno pracovní místo při splnění daných podmínek, jako je udržitelnost. Týká se to oblastí, ve kterých je míra nezaměstnanosti o 50% vyšší než je průměr,“ oznámil premiér Rusnok na tiskové konferenci.

Novela nařízení vlády o hmotné podpoře na vytváření nových pracovních míst v rámci investičních pobídek reaguje na negativní vývoj zaměstnanosti v Moravskoslezském kraji.

Kabinet dále odsouhlasil snížení mýtného, díky čemuž uspoří dopravci. „Zkracuje se o jednu hodinu doba, kdy je možné vybírat zvýšenou sazbu ve špičkách do 20. hodin podle nového nařízení, doposud to bylo do 21 hod,“ vysvětlil předseda vlády Jiří Rusnok.

Jednání vlády proběhlo tentokrát formou výjezdního zasedání na zámku v Židlochovicích, který navštěvoval již první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Vlada.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlubuček (STAN): Sběrné dvory na území hlavního města se opět otevírají veřejnosti

16:13 Hlubuček (STAN): Sběrné dvory na území hlavního města se opět otevírají veřejnosti

Hlavní město Praha po dohodě s provozovateli sběrných dvorů otevírá pro občany ode dneška resp. 1. d…