Vodička (Svobodní): Budou příští rok předčasné volby? Není to jisté

25.12.2017 19:56 | Zprávy

Podle předsevzetí nejméně poloviny stran v naší Poslanecké sněmovně by se měly příští rok konat předčasné volby.

Vodička (Svobodní): Budou příští rok předčasné volby? Není to jisté
Foto: Archiv MV
Popisek: Milan Vodička, kandidát Svobodných v senátním obvodu Kutná Hora

TOP 09, STAN, Lidovci, ODS a Piráti rozhodně Babišovu první vládu nepodpoří. KSČM vládu toleruje a možná po sjezdu se přidá (pochopitelně za úlitbu několika ministerských křesel) i ČSSD.

Okamurova SPD chce vládnout, ale i Babiš se této strany obává a odmítá přistoupit na její požadavek referenda o vystoupení z EU. Tak se hraje o 8 až deset poslaneckých mandátů, aby to nějak vyšlo už v první žádosti o důvěru. A nejde jen o „koupení“ nováčků od Pirátů, nebo z SPD.

Česká televize směšně skoro každý den vyzvídá, jaké bude stanovisko jednotlivých stran k vyslovení důvěry. A nejraději má ve studiu poslance z TOP 09, kteří jsou směšní stejně jako moderátoři ČT. Inu, zvolí-li si topkaři do čela člověka, který byl ještě před pár lety místopředsedou úplně jiné strany, pak je vidět, že se tato strana naprosto vyprázdnila a pomalu se vytrácí (podobně jako Unie svobody) ze scény. Až to pochopí moderátoři České televize, tak už asi nebudou jejími zaměstnanci. Vliv TOP 09 na Českou televizi prokázala dokonce i analýza, kterou si Rada ČT objednala a nyní ji raději utajuje.

Svobodní se nechtějí vytratit z politické scény a pokusí se v příštích volbách (ať již budou v roce 2018 předčasné nebo řádné senátní a komunální) vrátit na své obvyklé politické pozice: výraznější odpor proti federalizaci EU a přípravou na obnovení suverenity České republiky bez vlivu unijních regulací a kvót.

Přejme si proto šťastné a veselé Vánoce a hodně svobody v novém roce.

Milan Vodička,
člen Republikového výboru Svobodných

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

13:09 Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

Děsivý posun euroatlantické politiky na obavu o vlastní život podporují konkurenti ale i mainstreamo…