Volfová (ANO): Chceme, aby Česká Lípa měla co nabídnout, a to všem skupinám obyvatel

01.06.2018 8:34

Hnutí ANO povede v České Lípě do podzimních komunálních voleb Jitka Volfová.

Volfová (ANO): Chceme, aby Česká Lípa měla co nabídnout, a to všem skupinám obyvatel
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Moderní, čistější, rozkvetlejší, kulturní, s historickým jádrem plným života, přitažlivá pro mladé lidi a pečující o své seniory. Taková by měla být Česká Lípa podle jedničky na kandidátce hnutí ANO pro podzimní komunální volby Jitky Volfové. Její nominaci potvrdil 28. května 2018 krajský sněm hnutí v Liberci. Jitka Volfová pracuje jako statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky. Zároveň působí jako českolipská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro pronájem a prodej nemovitostí.

„Česká Lípa je mojí srdeční záležitostí, vyrůstala jsem zde, žiji zde, mám tady svoji rodinu a blízké. O to víc mě mrzí, že v posledních letech stagnuje a dělá kroky vzad než vpřed, a proto jsem také přijala nominaci na lídra kandidátky,“ říká Jitka Volfová a dodává: „Současné obsazení radnice nehledí napravo ani nalevo, na občany ani na četné spolky, které město oživují. To bych chtěla zásadně změnit, protože komunikace a otevřenost jsou základem všeho. I toho, aby se nám v České Lípě žilo lépe.“

Hnutí ANO chce především dořešit obchvat České Lípy, a tak zbavit město prachu, hluku a emisí z automobilové dopravy. V programu má rovněž péči o městskou zeleň a vysazování květin, což společně s rekonstrukcí a modernizací místních významných budov udělá město přitažlivější jak pro občany, tak pro turisty. „Nový kabát si například zaslouží Škroupovo náměstí a divadlu by prospěla modernizace, aby opět mohly být naší chloubou,“ doplňuje Jitka Volfová.

Podle hnutí chybí v České Lípě pozemky pro stavbu rodinných domů. Do voleb půjde s konkrétním návrhem, jak zpřístupnit vlastní bydlení mladým lidem. Myslí ale také na seniory, kterým by chtělo zpestřit podzim života například zážitkovými pobyty. „Chceme, aby Česká Lípa měla co nabídnout, a to všem skupinám obyvatel. Proto budeme řešit i otázku koupaliště, protože v České Lípě takové místo, kde by se daly příjemně strávit horké letní dny, stále chybí,“ vysvětluje Jitka Volfová.

Z druhého místa bude za hnutí ANO kandidovat energetik Martin Brož a ze třetího obchodní ředitel Roman Hejna. K novým jménům patří například ředitel Technických služeb města Liberec Petr Šimoník a advokát Jan Riedl. Mladou generaci zastupuje učitel ZUŠ Václav Filip a vedoucí výroby Jakub Křivohlavý.

„Všichni mohou díky svým odbornostem pomoci řešit problémy, které město trápí,“ dodává Jitka Volfová s tím, že si hnutí ANO v České Lípě vzalo veliké ponaučení z toho, že se ve stávajícím volebním období jeho zastupitelský klub rozpadl. „Na kandidátce pro nadcházející komunální volby proto máme jen takové lidi, kteří chtějí opravdu pracovat a tvořit něco pro občany České Lípy, nikoliv pouze kritizovat a bořit,“ uzavírá Jitka Volfová.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: NATO je dnes založeno na principu konfliktu zemí

9:17 Prezident Zeman: NATO je dnes založeno na principu konfliktu zemí

Projev prezidenta republiky při velitelském shromáždění náčelníka Generálního štábu AČR