Vondra (ODS): Babiš jako vyjednavač v EU zcela selhal. Už podruhé

21.07.2020 22:01 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k ukončenému summitu Evropské rady

Vondra (ODS): Babiš jako vyjednavač v EU zcela selhal. Už podruhé
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Přimluvil se za sloup

Premiér Babiš jako vyjednavač v EU zcela selhal. Už podruhé. Poprvé selhal v prosinci, když neprosadil jádro jako čistý zdroj. Podruhé včera, když se přihlásil k dohodě o rozpočtu a fondu obnovy, která sice uklidní finanční trhy a pomůže jižním státům EU, ale pro nás je nevýhodná.

Přiložené fotky ukazují, proč to tak je. Premiér byl většinu času sám. Skoro nikdo s ním nejednal. Zahraniční média o něm nereferovala - a pokud ano, tak jen okrajově a využila k tomu jednu z těch fotek, kde je sám.

V příkrém kontrastu jsou fotky, na nichž ostatní v zákulisí jednají - ve dne i v noci. Největší tvrďák, holandský premiér Rutte podporovaný rakouským kancléřem Kurzem a dalšími státy "spořivé 4", tvrdě prosazuje snížení dotací a jejich podmíněnost reformami. Úspěšně. "Černé ovce" Evropy - maďarský premiér Orbán a polský premiér Morawiecki - jednají stejně tvrdě a i oni své klíčové zájmy obhájí. Babiš se s nimi setkal první den summitu, ale pak už zůstal sám. S hlavními hráči (Německo, Francie) se sólo ani nesetkal. A bohužel nedojednal nic z toho, k čemu ho Poslanecká sněmovna v mandátu zavázala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Právo se ptát

Podle vás je úkolem novinářů se kriticky ptám a politik by měl reagovat. Nic proti tomu. Ale myslíte, že stejné právo nemáme i my? A proč třeba vy neodpovídáte na to, co se vás zde občané ptají? Nemyslíte, že právě občanům byste se měli jako politici zpovídat především?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPD: Prosazujeme deportaci cizinů, kteří spáchají trestný čin

18:05 SPD: Prosazujeme deportaci cizinů, kteří spáchají trestný čin

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cizincům, páchajícím trestné činy