Vostrá (KSČM): České potraviny by měly mít zelenou

10.03.2014 8:55

Každý z nás prosazuje bezpečné a kvalitní potraviny. Zlepšila se i kontrola ze strany státní zemědělské a potravinářské inspekce. Je dobře, že se v naší republice prosazují české potraviny. Již mnohokrát jsme zjistili, jak špatné mohou být potraviny z dovozu a co vše mohou k našemu údivu obsahovat.

Vostrá  (KSČM): České potraviny by měly mít zelenou
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

Stále větší možnost nás zákazníků upozornit na nekvalitní zboží a množící se kontroly v supermarketech jsou jenom dobře. Je jaro a začínají opět farmářské trhy. Někdy je opravdu úsměvné na pultech těchto prodejců vidět mandarinky, banány, případně avokádo. Jen stěží toto exotické ovoce vyroste na našich zahrádkách. Krátká zima a brzy nastupující jaro ovlivní zajisté úrodu ovocnářů. Již teď se bojí neúrody. Čekají výrazné rozšíření škůdců a také mají obavu z jarních mrazů, které by mohly úrodu výrazně poškodit. Vegetace stromů je v těchto dnech urychlena asi o tři týdny. Všechny ovocné druhy již podle sadařů ukončily období zimního spánku. Po meruňkách by mohly na přelomu března a dubna kvést třešně, které obvykle kvetou až v druhé polovině dubna. Věřme, že mrazy příliš nepoškodí úrodu ovoce a na farmářských trzích najdeme i naše české a moravské ovoce a nebudeme kupovat pouze to exotické nebo z dovozu. I naše republika by měla prosazovat především produkty z vlastních zdrojů, ať už se jedná o potraviny, ovoce či zeleninu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: KSČM

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Hasiči v Doksech oslavili 150 let od založení

17:31 Hejtman Půta: Hasiči v Doksech oslavili 150 let od založení

Komentář na facebookovém profilu k významnému výročí hasičů v Doksech