Vostrá (KSČM): Korupce v Pražských službách

04.08.2014 12:55 | Zprávy
autor: kscm.cz

Jakoby to množství městských firem, které ovládá hlavní město Praha, přitahovalo různé pololegální a podezřelé rejdy.

Vostrá (KSČM): Korupce v Pražských službách
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

Ukazuje se to pravidelně a čím dál častěji. Když tento týden zasahovala protikorupční policie v Pražských službách, které pro Prahu zajišťují úklid, došla si pro jejího bývalého provozního ředitele a pět dalších lidí. Ostuda je to mimořádná.

Jenomže primátor Hudeček má zjevně jinou práci, než aby se zabýval řešením situace ve firmách, na které má město přímý vliv z pozice hlavního akcionáře, a v nichž jsme okrádáni my všichni. Hudeček místo řešení miliónových problémů obráží koncerty a výstavy, fotí se s celebritami a chlubí se tím na Facebooku. Člověk by čekal, že Hudečkova TOP 09, která se chvástá svým protikorupčním tažením a očišťováním magistrátu „od kmotrů“, se bude alespoň snažit praktikám, které se odehrávají třeba v Pražských službách, předejít. Ale místo toho, aby se problémy zabýval a řídil město, má zcela jiné zájmy.

Není divu, primátor Hudeček má přeci dost práce s kampaní. A tak zatímco Pražským službám nevěnoval jediné slovo, nedá se mu upřít jeho mimořádná aktivita, pokud jde o sebepropagaci. Přitom sám kandiduje na primátora, přestože má na krku obvinění kvůli nelegálně prodloužené zakázce na Opencard, otevření tunelu Blanka se mu podařilo protáhnout o dva roky, z rozpočtu města platí předražené právníky a bezpečnostní agentury, u nichž nikdo neví, co vlastně dělají.

Je pochopitelné, že občané volali po dvaceti letech vlády ODS na magistrátu po změně. Teď jsme si vyzkoušeli, jak se úřaduje podle TOP 09, a není to o nic lepší. A proto v komunálních volbách pečlivě přemýšlejme, komu dáme svůj hlas.

Ing. Miloslava Vostrá, místopředsedkyně ÚV KSČM 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…