Vrecionová (ODS): Babiš nejnověji bojuje sám proti sobě

18.04.2019 14:31

Panu premiérovi vůbec o kvalitu potravin či český venkov nejde. Jde mu jen o to opít před volbami co nejvíce voličů rohlíkem a dál drancovat český venkov.

Vrecionová (ODS): Babiš nejnověji bojuje sám proti sobě
Foto: Redakce
Popisek: Veronika Vrecionová
reklama

Pan premiér Babiš si asi nechal před volbami do Evropského parlamentu udělat výzkum, jímž se začal řídit. Po neexistujícím investičním plánu, po prázdných proklamacích o pomoci živnostníkům či rodinám s dětmi najednou nalezl novou agendu: boj proti suchu a proti dvojí kvalitě potravin.

Novinkou je, že pan premiér se vydal do boje proti něčemu, co sám, resp. jeho ‚bývalá‘ firma způsobuje. V boji proti suchu a proti dvojí kvalitě potravin se chová pokrytecky a sám se tak stává kozlem zahradníkem.

Pan premiér, jehož ‚bývalá‘ firma huntuje český venkov pěstováním řepky, bojuje proti suchu, které je způsobováno právě tímto necitlivým způsobem hospodaření.

Pan premiér, jehož ‚bývalá‘ firma je jedním z největších producentů nekvalitních potravin, najednou začal bojovat proti nekvalitním potravinám. Je to nejen směšné, ale i trapné.

Pokud panu premiérovi opravdu tak záleží na boji proti suchu, může jít sám příkladem se svou ‚bývalou‘ firmou. Přestat nadměrně používat pesticidy, rozčlenit velké lány, vrátit do krajiny prvky, které dokáží zadržet vodu.

Pokud panu premiérovi opravdu tak leží na srdci kvalita potravin, platí to samé. Stačí, když jeho ‚bývalá‘ firma přestane vyrábět ‚šmejdy‘ a zvýší kvalitu svých produktů na úroveň západních zemí.

Musel by také konečně změnit systém zemědělských dotací, který v ČR nahrává především velkým firmám na úkor těch malých, tzn. jemu.

Nic takového se ale nestane. Panu premiérovi vůbec o kvalitu potravin či český venkov nejde. Jde mu jen o to opít před volbami co nejvíce voličů rohlíkem a dál drancovat český venkov.

Veronika Vrecionová
poslankyně PČR
expertka pro zemědělství a venkov

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus (Trikolóra): Demisi má dát vláda

12:11 Klaus (Trikolóra): Demisi má dát vláda

Komentář na facebookovém profilu k dnešní tiskové konferenci premiéra Babiše, kde oznámil, že pokud …