Výborný (KDU-ČSL): Učme mladou generaci kritickému myšlení

14.12.2019 16:57

Předseda Marek Výborný se v Bruselu zúčastnil summitu lídrů Evropské lidové strany. Před samotným summitem proběhla také schůzka s českou eurokomisařkou Věrou Jourovou a bývalým předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem, jenž byl na listopadovém sjezdu zvolen do čela EPP.

Výborný (KDU-ČSL): Učme mladou generaci kritickému myšlení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Marek Výborný

S eurokomisařkou Jourovou diskutovali o novele volebního zákona a také o boji s dezinformacemi, který spadá právě do portfolia Jourové. „Jak všichni víme, hoaxů a fakenews je dnes plný internet. Bohužel jejich síla a přesvědčivost je mnohdy fatální. Je potřeba v této oblasti dělat maximální opatření. Podpořit vzdělávání a rozumné neziskové organizace, které se dezinformacemi zabývají. Je, myslím, jasné, že práce s informacemi je dnes alfou a omegou pro každého jedince, který se pohybuje ve světě on-line zpráv. Umět zhodnotit relevanci informací je klíčem. Učme mladou generaci kritickému myšlení,“ komentoval schůzku Marek Výborný.

Na setkání s Tuskem probíral Výborný především další směřování evropských lidovců, kteří v letošních volbách obhájili pozici nejsilnější frakce v Evropském parlamentu. Čerstvě zvolený předseda Evropské lidové strany upozornil, že je důležité zachovat kurz strany, aby nedošlo k odchýlení od jejích hodnot, jako se tomu stalo například v Polsku, kde politika Kaczynského nabrala levicový směr. Důležitá je podle Tuska také transparentnost a otevřenost EPP. V rozhovoru se dostalo i na střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Předseda EPP mimo jiné vyzdvihl aktivitu české občanské společnosti a zajímal se o možný dopad demonstrací, které u nás probíhají.

Samotný summit se pak věnoval klíčovým tématům prosincové Evropské rady, kterými byly dlouhodobý rozpočet EU, nový evropský zelený balíček tzv. „green deal“ a také nekonečný příběh v podobě brexitu. „Ochrana stvoření je pro nás klíčovým tématem, proto se KDU-ČSL k vizi uhlíkové neutrality přihlásila usnesením na Celostátní konferenci. Zároveň jsem přítomné premiéry a prezidenty vyzval, aby byli během večerní Evropské rady vstřícní k postoji ČR s ohledem na akceptaci jádra jako možného zdroje nefosilní čisté energie, který je klíčový pro energetický mix a naši energetickou soběstačnost,“ shrnul výstupy z jednání Výborný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Štěpán: Náš kraj je lídrem ve využívání technologií

20:42 Hejtman Štěpán: Náš kraj je lídrem ve využívání technologií

Královéhradecký kraj se prezentoval na letošním prvním turistickém veletrhu GO – Regiontour v Brně, …