Vystrčil (ODS): Jediným efektem bude narušení důvěry mezi členskými státy

23.09.2015 18:43

Senát PČR se dnes na svém zasedání mimo jiné zabýval aktuální problematikou migrační krize po přijetí povinného relokačního mechanismu. Senátoři Občanské demokratické strany navrhli doplnění usnesení připraveného Výborem pro záležitosti EU o výzvu premiérovi podat žádost o přezkoumání Rozhodnutí o stanovení kvót členským státům EU u Evropského soudního dvora pro možné porušení principu subsidiarity. Senát tento návrh senátorů ODS neschválil, ale souhlasil alespoň s doplněním usnesení, že ani řešení dopadů migrační krize nemůže být důvodem k nedodržování evropských směrnic a nařízení a legislativy členských států EU.

Vystrčil (ODS): Jediným efektem bude narušení důvěry mezi členskými státy
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

„Včerejší krok Rady ministrů vnitra zemí EU považujeme za zneužití hlasování kvalifikovanou většinou, která byla dosud využívána pouze na hlasování technického charakteru. Je například nepředstavitelné, aby takový postup byl použit v případě nesouhlasu Německa nebo Francie. Všichni víme, že stanovení povinných kvót nic neřeší a tak jediným efektem bude narušení důvěry mezi členskými státy a další snížení podpory občanů vůči evropským institucím. Premiér Bohuslav Sobotka by měl na dnešním jednání Evropské rady navrhnout odmítnutí Rozhodnutí Rady ministrů vnitra zemí EU“, uvádí Miloš Vystrčil, senátor a místopředseda ODS.

Miloš Vystrčil, senátor a místopředseda ODS


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Naše země žádné migranty přijímat nebude

22:18 Premiér Babiš: Naše země žádné migranty přijímat nebude

Komentář na facebookovém profilu k žádosti italského premiéra o pomoc s migranty