Vystrčil (ODS): Nemohou vědět, že víme

17.09.2018 8:34

Běžím po pruhu pro pěší, který lemuje cyklostezku v celkové šířce asi čtyř metrů, a již z dálky vidím, jak se proti mně blíží dvojice pejskařů. Jdou volně a pohodově, jeden po jedné straně cyklostezky, druhý po pruhu pro pěší, každý vede na vodítku většího psa bez košíku. Oba pejskaři se mezi sebou živě baví a mezi nimi zůstává asi dvoumetrová mezera, po krajích cesty na žádné straně místo není.

Vystrčil (ODS): Nemohou vědět, že víme
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor a místopředseda ODS Miloš Vystrčil

Poklusem se blížím, pejskaři mě vidí a naprosto v pohodě setrvávají v rozhovoru a mně začíná postupně narůstat tepová frekvence. Sbírám odvahu na proběhnutí mezi pejskaři a jejich psy existující asi dvoumetrovou mezerou a zároveň přemýšlím, jak reagovat na případnou psí reakci.

Uff! Nakonec vše dobře dopadá, proběhl jsem úspěšně mezerou mezi psy a pejskaři. Psi nereagovali, pravděpodobně byli zvyklí a vycvičení. Příjemné to ale vůbec nebylo.

Proč popisuji tento svůj zážitek? Důvod je jednoduchý. Přestože jsem také pejskař a našeho psa máme jako člena rodiny, tak tohle chování některých pejskařů opravdu nechápu.

Jdoucí nebo běžící lidé, kteří potkávají člověka se psem, přece nemohou tušit, zda pes bez náhubku volně vedený na vodítku je vycvičen nebo nikoliv. Nemohou vědět, zda pes najednou nezareaguje skákáním, štěkotem nebo třeba i útokem. Navíc, jsou také mezi námi tací, co se psů přirozeně bojí a snaží se jim programově vždy vyhnout.

Mimochodem již se mi na vlastní kůži několikrát stalo, že samotný pejskař byl překvapen ostrou reakcí svého psa například na běžícího muže.

Tedy na závěr, nám pejskařům určitě nic neudělá, pokud budeme brát více v úvahu, že ti, které potkáváme, opravdu nemohou vědět, že my jako pejskaři víme, že ten náš pes jim přece nic neudělá. Svého psa si proto preventivně vždy stáhněme a umožněme, aby ten, koho potkáváme, nás mohl minout beze strachu a nejistoty.

Miloš Vystrčil
místopředseda strany
předseda senátorského klubu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

22:56 Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

Povinná výbava vozidel se v jednotlivých zemích EU výrazně liší a řidiči v zahraničí nezřídka dostáv…