Vystrčil (ODS): Občan, který přichází na úřad, by měl být vnímán jako klient, který již zaplatil

06.06.2016 9:04

V Benešově ocení přívětivé úřady

Vystrčil (ODS): Občan, který přichází na úřad, by měl být vnímán jako klient, který již zaplatil
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor a místopředseda ODS Miloš Vystrčil

Jaký by měl být podle odborníků i obyčejných lidí obecní úřad 21. století? Výkonný, kontrolovaný, čitelný a profesionální. Také dostupný a přístupný, otevřený, přívětivý a jeho pracovníci vzdělaní. Právě taková kritéria musí splňovat úřady, jejichž zástupci si v úterý 7. června 2016 od 15.00 hodin převezmou ocenění v Benešově u Prahy. V tamním Vzdělávacím středisku Institutu pro veřejnou správu je v rámci akce Přívětivý úřad roku 2016 dostanou tři nejpřívětivější úřady obcí s rozšířenou působností z každého kraje. Zároveň budou vyhlášeni i tři celostátní vítězové.

Ocenění pro zástupce Vysočiny, Královéhradeckého a Pardubického kraje předá společně s náměstkyní ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy Janou Vildumetzovou také předseda senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Miloš Vystrčil.

„Různých soutěží a hodnocení fungování městských úřadů nebo jejich představitelů postupně přibývá. I z toho je vidět, že kvalita fungování veřejné správy je zkrátka věc důležitá. Osobně jsem přesvědčen, že přes všechny elektronické, technické a další vymoženosti pořád jsou a budou na úřadech nejdůležitější lidé – jejich chování, přístup, vstřícnost a profesionalita. Týká se to úředníků i zvolených představitelů samospráv. Vždy říkám, že občan, který přichází na úřad, by měl být vnímán jako klient, který již zaplatil, a proto by měl být obsloužen pečlivě a s úctou. Věřím, že k dalšímu rozšíření tohoto přístupu na našich úřadech přispěje i soutěž Přívětivý úřad,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil.

Miloš Vystrčil

  • ODS
  • PROFIL NENÍ POUŽÍVÁN.Případné dotazy na kontakty v Detailech
  • předseda Senátu

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Vážený pane učiteli Rakušane, to myslíte jako vtip?

10:04 Mašek (ANO): Vážený pane učiteli Rakušane, to myslíte jako vtip?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Rakušanovi.