Vystrčil (ODS): Přátelská legislativa

07.05.2018 14:24

Na začátku dubna se již tradičně v Hradci Králové koná konference Internet ve státní správě a samosprávě, zkráceně ISSS.

Vystrčil (ODS): Přátelská legislativa
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor a místopředseda ODS Miloš Vystrčil

Na konferenci kromě jiného také hned v několika příspěvcích zaznělo, že pokud máme skutečně během několika let vybudovat tzv. digitální Česko, musí dojít k základním změnám v legislativě, která pro všechny úřady postupně nastaví povinnost dát možnost občanovi, aby si naprostou většinu svých záležitostí mohl vyřídit elektronicky z domova prostřednictvím počítače připojeného na internet nebo třeba i mobilu. Vystupující přesvědčiv ě a nadšeně hovořili o tzv. digitálně přátelské legislativě.

Přestože osobně počítač a mobil využívám velmi často, dovolil jsem si v Hradci Králové a zopakuji to nyní i v tomto svém článku upozornit na jednu důležitou okolnost. Jsem přesvědčen, že nikdy nesmíme přepustit, aby tvorba digitálně přátelské legislativy vedla k omezení možností si danou věc vyřídit i neelektronicky, tedy osobně přímo na úřadě. Jsem přesvědčen, že v nejbližších třiceti letech ve velké míře a v malé míře pravděpodobně navěky bude nutné velmi pečovat o zachování možnosti si věci na úřadech vyřizovat i osobně. Vždy budou existovat lidé, kteří neumí nebo třeba nechtějí své věci vyřizovat s úřady elektronicky a úřady, tedy stát, by to měl respektovat.

Osobně mám velmi nedobré zkušenosti s tím, jak velké firmy, většinou jsou to dodavatelé energií nebo banky doslova nutí své klienty komunikovat jenom elektronicky. Zejména u těch starších to vyvolává stres a pocity méněcennosti. Za sebe říkám, že stát by se rozhodně takto chovat neměl.

Miloš Vystrčil
místopředseda strany
předseda senátorského klubu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STAN našel opatření proti šmejdům, chce rozšířit zákaz podomního prodeje

11:32 STAN našel opatření proti šmejdům, chce rozšířit zákaz podomního prodeje

Hnutí STAN posílá do Poslanecké sněmovny návrh zákona, který má zamezit podomnímu prodeji energií, p…