Za KDU-ČSL bude do Senátu kandidovat Hayato Okamura

23.05.2018 17:40

Hayato Okamura bude za KDU-ČSL kandidovat v podzimních volbách do Senátu. Konkrétně bude bojovat o senátorské místo v Praze 8. Jako kandidáta Okamuru schválil celostátní výbor KDU-ČSL, novinářům ho dnes oficiálně představil předseda strany Pavel Bělobrádek.

Za KDU-ČSL bude do Senátu kandidovat Hayato Okamura
Foto: Vít Hassan
Popisek: Demonstrace s názvem „Pánové, končíme!“ před Pražským hradem

„Nominaci do senátních voleb ve volebním obvodu Praha 8 přijímám s pokorou a plnou odpovědností. Chci se nyní během příštích měsíců ze všech svých sil věnovat každodenní komunikaci s občany volebního obvodu, abych dobře poznal jejich starosti a naděje - a mohl se tak poctivě ucházet o jejich důvěru,“ sdělil ke své kandidatuře Hayato Okamura.

Lidovecký kandidát vystudoval teologii a religionistiku na Karlově univerzitě, nyní pracuje jako tlumočník. Hayato Okamura je ženatý, s manželkou Ludmilou má 2 dcery a 3 syny. Pro svou kandidaturu chce získat širší podporu politických stran – aktuálně ji má přislíbenou od pražské organizace Zelených.

„V KDU-ČSL je nám samozřejmě sympatické, že Hayato Okamura chce být kandidátem i senátorem všech demokraticky smýšlejících občanů, jak sám říká,“ okomentoval předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Senát musí být zcela neoblomným ochráncem ústavy. S tímto do voleb jdeme – teď máme druhý nejsilnější klub v Senátu a uděláme vše pro to, abychom měli nejsilnější,“ dodal.

Hayato Okamura má o demokratických hodnotách zcela jasnou představu: „Především svoboda a západní i evropská orientace naší společnosti. Dále tak potřebná sociální soudržnost a vzájemná ohleduplnost mezi lidmi. Bez těchto hodnot nemůže zůstat demokracie živá,“ uzavřel Okamura.?

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Příběhy disidentů a osobností listopadu ‘89 dokládají, jak cenná je svoboda

18:48 ODS: Příběhy disidentů a osobností listopadu ‘89 dokládají, jak cenná je svoboda

Na 30. výročí 17. listopadu předseda ODS Petr Fiala tradičně poobědval s bývalými disidenty a lidmi …