Zábranský (Piráti): Model Městské nájemní agentury se osvědčil

03.09.2022 14:03 | Tisková zpráva
autor: PV

Rada hlavního města Prahy schválila pokračování Městské nájemní agentury na další tři roky. Zájem o její služby během prvních 14 měsíců zkušebního fungování předčil očekávání a agentura se stává systémovým prvkem v zajištění bydlení pro nízkopříjmové domácnosti v Praze. Do roku 2030 plánuje spravovat 500 bytů.

Zábranský (Piráti): Model Městské nájemní agentury se osvědčil
Foto: Piráti
Popisek: Adam Zábranský

Městská nájemní agentura funguje už více než rok jako spojka mezi majiteli pražských bytů a nájemníky tím, že majitelům nabízí sadu důležitých garancí a služeb, zejména pravidelné hrazení garantovaného příjmu. Nájemníkům poskytuje podporu při bydlení nebo zprostředkuje sociální služby. Provozuje ji Centrum sociálních služeb Praha.

Při poptávání bytů agentura dostala přes 110 nabídek a dohromady nyní disponuje 38 byty. Agentura tak doplňuje segment sociálních bytů tím, že umožňuje bydlet v běžných bytech Pražanům, kteří by na trhu bez jejích garancí neuspěli. Nedávné hodnocení činnosti agentury ukázalo, že nejčastěji nájemníci přicházeli z azylových domů nebo z nevyhovujícího bydlení u rodiny či známých. Naprostá většina z nich zkoušela najít nájem na realitním trhu, ale na bydlení nedosáhla z důvodu kauce či vysokého nájemného.

„Jsem rád, že se model Městské nájemní agentury osvědčil a stala se tak vedle městského bytového fondu dalším systémovým nástrojem řešení bytové nouze Pražanů. Aktuálním cílem dle schváleného materiálu je, aby agentura do roku 2025 spravovala 250 bytů. Věřím, že se tímto modelem budou inspirovat i další česká města,“ uvedl radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

16:18 Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu stran kompetenční žaloby p…