Zachariaš (KSČM): Rozhodněme o budoucnosti

23.02.2017 4:30

Před časem zazněl z úst místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR a předsedy ÚV KSČM JUDr. Vojtěcha Filipa návrh na rozpuštění Poslanecké sněmovny, a to vzhledem k tomu, že nevykonává naplno svoji funkci. Vláda se zabývá handrkováním mezi sebou a snaží se takto poněkud nešťastně prezentovat svoji volební parlamentní kampaň. Parlament pak řeší i tyto šarvátky a dochází k tomu, že neprojednává připravené zákony či jejich úpravy.

Zachariaš (KSČM): Rozhodněme o budoucnosti
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Odvolání ministra Mládka, které provázejí vzájemné ataky premiéra a ministra financí, je pouze další ukázkou neschopnosti dohody a práce ve prospěch občanů a České republiky. Mnozí z nás přemýšlejí, zdali je možné tuto situaci v příštím volebním období změnit. Samozřejmě ano, pokud budeme pečlivě zvažovat, komu dáme v podzimních parlamentních volbách svůj hlas.

Začínají se znovu ozývat návrhy pro zavedení poplatků ve zdravotnictví, které byly zrušeny, a každý z nás jen s údivem sleduje některá vyjádření politiků na téma, že sto korun může každý zaplatit. Možná by bylo dobré, kdyby ti, kteří tyto „zlepšovací“ návrhy deklarují, se na čas ocitli v roli seniorů či matek samoživitelek a vyzkoušeli si, kolik vlastně mají na zajištění běžného života. Je třeba zaplatit byt, energie, jídlo, léky, dopravu do práce či s dítětem do školy, v případě seniorů např. k lékaři. Šlo by o jakousi léčbu šokem, aby o návrzích, které předkládají, měli jasný obraz a nedívali se na svět pouze prostřednictvím internetu a různých průzkumů. Realita je ve většině případů velmi odlišná od toho, co je prezentováno.

Stejně tak můžeme diskutovat i o míře zaměstnanosti v jednotlivých krajích. Celkové snížení procent nezaměstnanosti ještě neznamená, že právě tam, kde žijeme, práci skutečně najdeme. Podivné privatizace či prodeje, kterým v poslední době vévodí kauza OKD, zaplatíme všichni z vlastních kapes.

A právě proto je dobré snažit se ovlivnit dění v naší republice svou účastí v podzimních parlamentních volbách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítová (ANS): Vláda nerespektuje zákony, ale lidé mají respektovat její protiprávní vyhlášky

10:53 Vítová (ANS): Vláda nerespektuje zákony, ale lidé mají respektovat její protiprávní vyhlášky

V parlamentním systému je vláda odpovědná parlamentu, což je vyjádřeno hlasováním o důvěře vládě. A …