Zahradil (ODS): Nestandardní situace mohou svádět k nestandardnímu chování

31.08.2023 7:17 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k postavení zpravodajských služeb

Zahradil (ODS): Nestandardní situace mohou svádět k nestandardnímu chování
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Zbožštění zpravodajských služeb u některých politiků a v některých médiích dosáhlo už nekritické hranice. Různé výtažky či dokonce (cílené?) úniky z jejich materiálů dnes slouží jako vyšetřovací spis, obžaloba a rozsudek zároveň. Jenže se zapomíná na to, že zpravodajské služby nejsou ani policie ani státní zastupitelství ani soud.

Nevznášejí se ve vzduchoprázdnu, nad všemi, jako nějaký poslední arbitr. Jsou to servisní organizace, součást státního aparátu, podřízeny exekutivě i legislativě, se zákonem přesně vymezenými pravomocemi, podléhající kontrole.

A právě ve vypjatých nestandardních situacích (válka za rohem, z ní vyplývající aktivita cizích zpravodajských služeb, vlivové operace atd.) je třeba to mít silněji na paměti. Protože nestandardní situace, jak známo z Parkinsonových zákonů, mohou svádět státní úřady také k nestandardnímu chování. A u těch, které z logiky věci musí pracovat poněkud speciálními metodami, je pak na místě zvýšená pozornost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

19:05 Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová dnes v tajné volbě podpořila Ursula von der Leyen jako pře…