Zahradil (ODS): USA a Vietnam uzavřely „strategické partnerství“

14.09.2023 7:17 | Tisková zpráva

Spojené státy a Vietnam povyšují své diplomatické vztahy na takzvané všeobecné strategické partnerství, které bude stát na nových obchodních dohodách. V souvislosti s návštěvou prezidenta Joea Bidena ve Vietnamu europoslanec Jan Zahradil poukazuje na to, že sázka na Vietnam byla správná.

Zahradil (ODS): USA a Vietnam uzavřely „strategické partnerství“
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

„Naše sázka na Vietnam se ukázala jako správná. Stává se lídrem jihovýchodní Asie a jistou protiváhou Číně, což nyní zjišťují i USA,” říká europoslanec Jan Zahradil, který byl zpravodajem Evropského parlamentu pro vztahy s Indo–Pacifikem a dlouholetým zpravodajem pro obchodní dohodu mezi EU a Vietnamem.

Anketa

Má Česko pořídit letouny F-35?

3%
96%
hlasovalo: 52436 lidí

„Je proto dobře, že český premiér Petr Fiala nebo ministryně obrany Jana Černochová nedávno cestovali do Vietnamu kvůli ekonomické spolupráci. Připomínám, že ještě před několika lety chtěli někteří politici či nevládní organizace torpédovat obchodní dohodu mezi EU a Vietnamem. Naštěstí tehdy nezvítězila ideologická předpojatost nad pragmatickým přístupem,” dodává Jan Zahradil, který je též poradcem Konfederace vietnamských svazů v EU, a který spolu s předsedou Hospodářské komory v červnu v Praze česko-vietnamské podnikatelské fórum za přítomnosti desítek firem zahajoval.

„Proto jsem se Česko–vietnamského business fóra na Hospodářské komoře, kterého se zúčastnil také její prezident Zdeněk Zajíček, náměstek ministra obchodu a průmyslu Edvard Kožušník, vietnamský velvyslanec pan Thai Xuan Dung a na padesát českých a vietnamských podnikatelů, zúčastnil,” dodává Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Problém nejen slovenských politiků - poloviční znalosti základních počtů

18:05 Laudát (KAN): Problém nejen slovenských politiků - poloviční znalosti základních počtů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k stupňující se agresivitě a násilí v politice