Zahradil (ODS): Ve všem nemusíme následovat politiku USA

18.04.2023 8:18 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k našemu vztahu k USA.

Zahradil (ODS): Ve všem nemusíme následovat politiku USA
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil (ODS).

Transatlantické spojenectví neznamená, že za všech okolností a ve všem máme a musíme následovat politiku našeho nejsilnějšího amerického spojence.

USA to také nedělají, vždy v první řadě posoudí vše svými národními zájmy. Dva příklady:

1)Obama kvůli “resetu” s Ruskem odpískal v roce 2009 projekt protiraketového radaru v ČR, bez ohledu na to, kolik politického kapitálu  a energie jsme tady do něj investovali (btw. jak ten “reset” dopadl, právě vidíme).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Okupace obrazovek končí

4:31 Klán (KSČM): Okupace obrazovek končí

Po více než dvou dekádách končí v České televizi muž, který se stal téměř přírodním úkazem českého m…