Zajíčková (ODS): Digitalizace přijímacího řízení posouvá vzdělávací systém vpřed

27.08.2023 12:14 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k digitalizaci přijímacího řízená na školy.

Zajíčková (ODS): Digitalizace přijímacího řízení posouvá vzdělávací systém vpřed
Foto: ods.cz
Popisek: Renáta Zajíčková

Digitalizace přijímacího řízení konečně posouvá vzdělávací systém vpřed, snižuje byrokracii, odstraňuje zbytečný stres z přijímaček pro rodiče i jejich děti.

Ano, každá škola k známkování přistupuje jinak. Vysvědčení tak nemají plně vypovídací hodnotu. A proč jsou tři přihlášky akorát? Velká část škol navíc vedle státních přijímaček bere v potaz ještě vlastní kritéria pro přijetí - odbornou zkoušku, životopis s portfoliem, osobní pohovor... Proto by více jak tři přihlášky školám skutečně přinesly nadměrnou zátěž, což by celý průběh přijímacího řízení naopak zpomalilo.

Nový systém automaticky přiřadí žáka na základě jeho priorit, což zajistí efektivitu a zrychlení celého procesu. Konečně odpadnou zápisové lístky a nervózní běhání mezi školami.

Situace bude přehlednější také pro stát. Okamžitě získáme reálná čísla, která nám v budoucnu pomohou včas optimalizovat školskou infrastrukturu. Systémově, bez přehazování odpovědnosti mezi úředníky a politiky.

Zatím je ve sněmovně vše na dobré cestě, těší mě, že i opozice se alespoň k jedné věci staví konstruktivně. Je velmi reálné, že se vše stihne včas. 

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…