„Jenže velkou část toho majetku Teplárna vůbec nepotřebuje a i nájemné se tak dosud platilo v neadekvátní výši. Co je ale ještě horší, druhý akcionář vloží ten svůj majetek tak šikovně, že mu za to bude Teplárna dlouho platit tzv. vyrovnání. Takže město se zřekne nájmu a přijde o svůj velmi hodnotný majetek, aby z ušetřených peněz mohla Teplárna vyplácet majoritnímu akcionáři vesele peníze dál,“ vysvětluje Jaroslav Zámečník, zastupitel za SLK.
Michal Hron (SLK) k tomu dodává: „Kromě jiného odkoupí Teplárna zcela nepotřebné mazutové zásobníky i s mazutem v nich, a to přesto, že většina tepla se vyrábí ve spalovně a ten zbytek ze zemního plynu. Celá transakce je pro město natolik nevýhodná a nevyvážená, že ji lze srovnat jen s výkupným. Město totiž ve snaze vykoupit rukojmí, což je více než 15 tisíc domácností, bude platit jako mourovaté, ale téměř s jistotou, že rukojmí stejně vykoupeni nebudou.“
Pobuřující na tom všem je, že vedení města bude chtít po zastupitelích, aby město majoritnímu akcionáři celou rafinovanou transakci co nejvíce administrativně zjednodušilo. „Když v říjnu 2015 koaliční zastupitelé tento vysavač na městský majetek schvalovali, tak si sami uložili do 30. 6. 2016 zpracovat studii, která měla prověřit jejich slavný projekt GreenNet. Studie, která měla být hotova do 30. 6. 2016, ale není k dispozici a neví se ani, kdy bude hotova. Přesto, jak je vidět, jede projekt GreenNet na plný plyn, studie nestudie: v územním plánu je navržen zákaz topit levnějším plynem a Teplárna podala dotační žádost na rekonstrukci parovodů do Pavlovic ,“ uvedl Jan Marek, zastupitel SLK.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV