Docentka Švihlíková by měla častěji užívat svých vlastních knížecích rad a „lépe se obeznámit se situací“ Německa po druhé světové válce. Učiní-li tak, nebude příště plácat věty typu: „Kdyby v r. 1953 Němci nedostali obrovské neuvěřitelné odpuštění dluhu, tak je dnes Německo polorozvojová země. Ať jsou raději zticha vzhledem ke své historii.“ V posledních 20 letech vyšlo mnoho studií o Německém financování „evropských projektů“ (ESUO, EHS, EU), již reflektovaných v monografiích Nialla Fergusona (Nešťastná válka, 1998) aj., které prokazatelně vyvrátily mýtus o sobeckém, lakomém a hamižném Německu. Jen na okraj, po sjednocení Německa „nasypali“ západní Němci (solidární daně, investice, dotace) pro laika stěží uvěřitelné 2 biliony (!!) marek (eur) do východních spolkových zemí. Existuje studenoválečná fráze: „Jakékoliv „budování“ evropských společenství něco stojí a vždycky to zaplatí Němci.“
Víc mě ale štve, jak nepřipravené přišly dámy ekonomky (Šichtařová a Zamrazilová) do studia a jak jim podobně nepřipravené moderátorky (Šulcová a Tvarůžková) dovolily říkat banality, nesmysly a prokazatelné lži, aniž na to byly schopné bleskurychle reagovat. To nejsou vhodné novinářky pro tlachalky banalit, natož pro silné hráče.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV