Zasedání Rady Asociace krajů ČR v Hradci Králové

27.06.2014 15:14 | Zprávy

Hejtmani dnes na zasedání Rady Asociace krajů ČR v Hradci Králové schválili dohodu, kterou včera ve věci financování krajů k přípravě státního rozpočtu na rok 2015 a čerpání fondů EU uzavřeli vicepremiér Andrej Babiš a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.

Zasedání Rady Asociace krajů ČR v Hradci Králové
Foto: red
Popisek: Šéf Asociace krajů ČR Michal Hašek s hejtmany

Kraje tak získají na spolufinancování projektů z fondů EU na roky 2015 – 2020 cca 5 miliard korun, stát garantuje financování sociálních služeb v letech 2015 – 2017 částkou 7, 2 miliardy korun ročně. Vláda uznává platnost memoranda o financování regionální železniční dopravy do roku 2019, tzn. bude přispívat krajům na regionální železnice částku 2, 6 miliard korun ročně a inflační koeficient ( kraje doplácejí dalších cca šest miliard ročně z vlastních rozpočtů ). Od 1. 1. 2016 kraje získají zpět vyšší koeficient podílu na daňových výnosech, odhadem se navýší příjmy krajů ročně o cca čtyři miliardy korun.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: azz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokorná Jermanová (ANO): Zájmy ČR jsou vám ukradené, pane premiére

14:17 Pokorná Jermanová (ANO): Zájmy ČR jsou vám ukradené, pane premiére

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k odsuzujícím slovům premiéra Fialy.