Zástupci TOP 09 uctili památku Jana Palacha

16.1.2015 7:26 odp.

Památku studenta Jana Palacha, jako symbolu a oběti za svobodu, uctili dnes v poledne zástupci TOP 09. U hrobu na Olšanských hřbitovech položil kytici předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, místopředseda Miroslav Kalousek a další členové vedení.

Zástupci TOP 09 uctili památku Jana Palacha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek s Karlem Schwarzenbergem

„V dnešních dnech si musíme svobody cenit více, než kdy jindy. To je nesmírná oběť, kterou Jan Palach přinesl, když chtěl zachránit čest našeho národa. Chtěl dokázat, že ne všichni se smířili s normalizací, že neuhnuli. A že jsou lidé, kteří za svobodu nadále bojují,“ řekl předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Stejně jako loni 16. ledna i letos položil kytici k hrobu Jana Palacha i první místopředseda Miroslav Kalousek. „Každý by měl dnes uctít památku člověka, který přinesl nejvyšší oběť za ideál svobody a každý by měl o ceně svobody přemýšlet,“ míní Miroslav Kalousek. „Každý národ potřebuje své hrdiny a své symboly, a tím symbolem, výrazným symbolem, pro český národ je Jan Palach. Na jeho oběť nesmíme zapomenout,“ dodala místopředsedkyně Helena Langšádlová.

Poslanec František Laudát je iniciátorem rekonstrukce rodného domu Jana Palacha ve Všetatech. „Současná situace v naší společnosti a například i v některých západoevropských zemích ukazuje, že svoboda není samozřejmostí. Jan Palach pro svobodu obětoval to nejdražší, co měl, svůj život. Každý by si měl aspoň jednou denně ve své mysli říct, jakou cenu nebo jakou hodnotu má pro něj svoboda,“ míní místopředseda poslaneckého klubu Laudát.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TOP 09

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Obce kolem parku jsou na turismu hodně závislé

21:14 Prokop (ANO): Obce kolem parku jsou na turismu hodně závislé

Milí sousedé, o víkendu jsme zajeli se ženou na chalupu. Jak možná někteří víte, máme ji v Českosask…