Zdechovský (KDU-ČSL): Čínská hra nebude mít dlouhého trvání

06.09.2020 15:59

Královéhradecké firmě Petrof, která nyní čelí odmítnutí pětimilionové zakázky na klavíry a pianina ze strany Číny, se rozhodl pomoci europoslanec a hradecký patriot Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Zdechovský (KDU-ČSL): Čínská hra nebude mít dlouhého trvání
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Už proto kontaktoval velvyslance z demokratických zemí včetně Taiwanu, zda by měli o stornovanou zakázku zájem. Reakce jsou velmi pozitivní.

Anketa

Jak nahlížíte na Čínu?

hlasovalo: 33923 lidí

„Jsem přesvědčený, že odmítnutí zakázky na špičkové klavíry celosvětově známé firmy Petrof je ze strany Číny jen politická hra, kdy se na nás tamní komunistický režim snaží dělat z různých stran bu bu bu. Jsem proto připraven využít všech svých kontaktů mezi velvyslanci evropských a dalších zemí, abychom české výrobky udali na evropském či dalším trhu,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský, který nechce podléhat panice a raději už dělá maximum, aby se žádná tuzemská firma nedostala do ekonomických problémů.

„Konkrétně u Petrofa už jsem ve spojení s taiwanským a dalšími velvyslanci, jestli by zakázku přebrali. Jejich reakce jsou velmi pozitivní, ve světě si totiž cesty předsedy Senátu Miloše Vystrčila obrovsky váží,“ doplňuje Zdechovský, který se přidal k dopisu více než 70 světových politiků podporujících Taiwan. Sám už osobně v minulosti jako člen delegací EU pro Čínu, Japonsko a jižní Asii Taiwan také navštívil.

„Jsem přesvědčen, že vše brzy skončí a čínská hra nebude mít dlouhého trvání. Stačí zůstat jednotní a spojit své síly,“ zůstává optimistický Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

22:58 Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová dnes přijala delegaci zahraničního výboru S…