Zdechovský (KDU-ČSL): Ministryně Marksová a její alibismus

24. 1. 2016 11:28

Od paní ministryně Marksové jsme se zase všichni dozvěděli, že prý rodina odebrané devítiměsíční holčičky odmítla nabízenou pomoc. Paní ministryně však zapomněla zmínit dosti důležitou informaci, kdy se nabídky pomoci dočkali...

Zdechovský (KDU-ČSL): Ministryně Marksová a její alibismus
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Nabídky pomoci se totiž rodiče dočkali až poté, co bylo rozhodnuto o odebrání dítěte. Hlavní starostí rodičů tak tehdy bylo jednání o převozu holčičky, které selhaly ledviny, do jiné nemocnice. Chtěli, aby české úřady pomohly v rámci svých možností okamžitě. Nicméně pomoc nepřišla. Paní ministryně se pak nemůže divit, že rodiče o takovou pomoc neprojevili zájem. Zájem České republiky byl totiž formalistický a v té chvíli již nic neřešil.

Nikoho v této republice nezajímá, co by měli rodiče odebraných dětí udělat či neudělat podle rad paní ministryně, ale jak se bude situace řešit. České instituce a politici jsou tady přece od toho, aby dokázaly svým občanům pomoci a ne je v médiích neustále dehonestovali. Například pan Kapitán by namísto trapné osobní kritiky Jitky Chalánkové přemýšlet o možnosti, jak společně rodičům pomoci.

Bohužel současný přístup české strany mi přijde opravdu s odpuštěním lemplovský a diletantský. Namísto toho, aby se za poškozené postavili, jsem od úředníků a paní Marksové dosud slyšel jen samé výmluvy, jak něco nejde a co měli či neměli rodiče dětí odebraných v Norsku udělat. Ale nikdy se nedozvíme, co tito lidé pro rodiče udělali. Proto se nelze rodičům divit, že k příslušným úředníkům a paní Marksové nemají důvěru.

Politika je služba lidem

Asi není potřeba dvakrát zdůrazňovat, že snaha zbavit se odpovědnosti za své konání, je do očí bijící. Z dosavadního alibistického jednání je jasně vidět, že jim na osudu českých občanů absolutně nezáleží. A popravdě, nic nesnáším tak, jako tvrzení, že něco nejde. Kdyby takto pracovali všichni v České republice, tak ještě lezeme po stromech.

Možná, paní Marksová, kdybyste věnovala tolik času boji za české děti, kolik věnujete výmluvám a kopání do těch, kteří svůj čas obětují pomoci českým maminkám a tatínkům, máme tu všechny děti z Norska již dávno zpátky. Ale jak říkala moje babička: „Pro některé lidi je škoda každého slova.“ A u paní ministryně Marksové, která zřejmě nepochopila práci politika jako službu lidem, to bohužel platí dvojnásob.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poláci vyhlásili boj stočeným tachometrům. A co Češi???
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsednictvo ČSSD schválilo čtyři kandidáty pro senátní volby

13:04 Předsednictvo ČSSD schválilo čtyři kandidáty pro senátní volby

Členové předsednictva ČSSD se na pátečním jednání v Lidovém domě věnovali aktuální politické situaci…