Zdechovský ( KDU-ČSL): Nesmíme zapomínat na oběti zločinu

23.02.2015 10:19 | Zprávy

22. únor je už od roku 1991 Evropským dnem obětí. Před pěti lety navíc zahájila Evropská unie konzultaci o zlepšení práv lidí, kteří se stali obětí zločinu.

Zdechovský ( KDU-ČSL): Nesmíme zapomínat na oběti zločinu
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

Tehdy se uvádělo, že čtvrtina obyvatel měla být každoročně zasažena trestnou činností. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) proto považuje za důležitý krok zprovoznění linky pro oběti kriminality a domácího násilí 116 006, kterou uplynulý pátek v Evropském domě v Praze jako jeden z hostů slavnostně uvedl do provozu

Pomoc potřebují oběti i jejich blízcí

„Linka na pomoc obětem úspěšně funguje už v dalších šesti státech EU a vnímám jako obrovsky důležité, že je dostupná i u nás. Téma získalo v současné době na významu i díky zákonu o obětech trestných činů, který v Česku platí už dva roky. Všichni dneska ví, kdo je Breivik nebo Kajínek. Skoro nikdo ale netuší, kdo jsou jejich oběti a čím si museli projít jejich nejbližší. Málokdo z těch, kteří se oběťmi nikdy nestali, může vědět, kolika problémům a nesnázím musí oběti i jejich blízcí čelit. Zřízení linky proto považuji za důležitý krok k posílení práv obětí,“ vítá lidovecký europoslanec zřízení nové linky určené lidem přímo či nepřímo postiženým trestnou činností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.