Tehdy se uvádělo, že čtvrtina obyvatel měla být každoročně zasažena trestnou činností. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) proto považuje za důležitý krok zprovoznění linky pro oběti kriminality a domácího násilí 116 006, kterou uplynulý pátek v Evropském domě v Praze jako jeden z hostů slavnostně uvedl do provozu
Pomoc potřebují oběti i jejich blízcí
„Linka na pomoc obětem úspěšně funguje už v dalších šesti státech EU a vnímám jako obrovsky důležité, že je dostupná i u nás. Téma získalo v současné době na významu i díky zákonu o obětech trestných činů, který v Česku platí už dva roky. Všichni dneska ví, kdo je Breivik nebo Kajínek. Skoro nikdo ale netuší, kdo jsou jejich oběti a čím si museli projít jejich nejbližší. Málokdo z těch, kteří se oběťmi nikdy nestali, může vědět, kolika problémům a nesnázím musí oběti i jejich blízcí čelit. Zřízení linky proto považuji za důležitý krok k posílení práv obětí,“ vítá lidovecký europoslanec zřízení nové linky určené lidem přímo či nepřímo postiženým trestnou činností.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš Zdechovský - profil