Zdechovský (KDU-ČSL): Nyní se jasně ukázalo, že je Tomio Okamura lhář a zbabělec

06.02.2021 17:14

Obvodní soud pro Prahu 1 v pátek rozhodl, že lídr SPD a místopředseda Sněmovny Tomio Okamura lhal ve věci hlasování pro uvalení sankcí na Českou republiku a má se omluvit za své tvrzení, že europoslanci Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová a Pavel Svoboda hlasovali pro uvalení sankcí na Česko kvůli migrantům.

Zdechovský (KDU-ČSL): Nyní se jasně ukázalo, že je Tomio Okamura lhář a zbabělec
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL
reklama

Lidovečtí europoslanci Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský podali v roce 2017 trestní oznámení na Tomia Okamuru, který v rámci své kampaně „Odvaha mluvit pravdu“ šířil lživý seznam 12 europoslanců, kteří měli údajně hlasovat pro uvalení sankcí na Českou republiku za to, že se rozhodla nepřijímat uprchlíky. Všichni tři lidovečtí poslanci hlasovali prokazatelně proti rezoluci.

Anketa

Koho z těchto kandidátů byste volili za prezidenta republiky?

hlasovalo: 13092 lidí

„On o nás řekl, že jsme vlastizrádci, a pak nám začaly chodit výhružky smrtí,“ řekl Zdechovský. Kvůli slovům Okamury dostali europoslanci dle Zdechovského policejní ochranu. „Nyní se jasně ukázalo, že je Tomio Okamura lhář a zbabělec,“ komentoval europoslanec. Po Okamurovi nebude chtít žádnou finanční kompenzaci. „Než bychom do toho šli a prodlužovali soud, tak radši dáme peníze na charitu,“ dodal.

„Okamurovy lži byly už mnohokrát prokázány, ale není možné, aby mu vše dál procházelo, proto jsme se rozhodli podat trestní oznámení za poškozování dobrého jména a pomluvu,“ říká Tomáš Zdechovský, který ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci prosadil už několik zásadních návrhů pro řešení terorismu a migrace a výrazně přispěl k tomu, že jsou od února 2017 přísně kontrolovány hranice schengenského prostoru, kdy probíhá ověření i přes databáze Interpolu.

„Tomio Okamura naprosto znevažuje naši dobrou práci, ignoruje fakta a lhaním úmyslně manipuluje lidi, aby ho znovu zvolili. To je neakceptovatelné a je nutné říci těmto praktikám jasné dost!“ uzavírá Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Po nové cyklostezce u Nových Mlýnů projedou cyklisté bezpečněji

16:50 Hejtman Grolich: Po nové cyklostezce u Nových Mlýnů projedou cyklisté bezpečněji

Cyklisté se po mnoha letech dočkali otevření bezpečné a tolik žádané cyklostezky dlouhé 2,6 km, kter…