Zdechovský (KDU-ČSL): Nyní se jasně ukázalo, že je Tomio Okamura lhář a zbabělec

06.02.2021 17:14

Obvodní soud pro Prahu 1 v pátek rozhodl, že lídr SPD a místopředseda Sněmovny Tomio Okamura lhal ve věci hlasování pro uvalení sankcí na Českou republiku a má se omluvit za své tvrzení, že europoslanci Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová a Pavel Svoboda hlasovali pro uvalení sankcí na Česko kvůli migrantům.

Zdechovský (KDU-ČSL): Nyní se jasně ukázalo, že je Tomio Okamura lhář a zbabělec
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Lidovečtí europoslanci Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský podali v roce 2017 trestní oznámení na Tomia Okamuru, který v rámci své kampaně „Odvaha mluvit pravdu“ šířil lživý seznam 12 europoslanců, kteří měli údajně hlasovat pro uvalení sankcí na Českou republiku za to, že se rozhodla nepřijímat uprchlíky. Všichni tři lidovečtí poslanci hlasovali prokazatelně proti rezoluci.

Anketa

Koho z těchto kandidátů byste volili za prezidenta republiky?

hlasovalo: 13177 lidí

„On o nás řekl, že jsme vlastizrádci, a pak nám začaly chodit výhružky smrtí,“ řekl Zdechovský. Kvůli slovům Okamury dostali europoslanci dle Zdechovského policejní ochranu. „Nyní se jasně ukázalo, že je Tomio Okamura lhář a zbabělec,“ komentoval europoslanec. Po Okamurovi nebude chtít žádnou finanční kompenzaci. „Než bychom do toho šli a prodlužovali soud, tak radši dáme peníze na charitu,“ dodal.

„Okamurovy lži byly už mnohokrát prokázány, ale není možné, aby mu vše dál procházelo, proto jsme se rozhodli podat trestní oznámení za poškozování dobrého jména a pomluvu,“ říká Tomáš Zdechovský, který ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci prosadil už několik zásadních návrhů pro řešení terorismu a migrace a výrazně přispěl k tomu, že jsou od února 2017 přísně kontrolovány hranice schengenského prostoru, kdy probíhá ověření i přes databáze Interpolu.

„Tomio Okamura naprosto znevažuje naši dobrou práci, ignoruje fakta a lhaním úmyslně manipuluje lidi, aby ho znovu zvolili. To je neakceptovatelné a je nutné říci těmto praktikám jasné dost!“ uzavírá Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz

Pane Babiši, chci se zaptat proč jste podpořil se svojí stranou ANO výcvik Ukrajinců na našem území? Nejdříve jste všude mluvil o tom, že naše vláda je vládou Ukajiny a že do ní sype peníze a že podporuje svým chováním válku. Výcvik bude stát miliardu a zároveň je to také podpora války. Byla jsem vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPOLU: Ustoupili jsme Pirátům a nabídli jim resorty, které požadovali. Přesto odmítli. Zahajujeme jednání o menšinové radě

13:00 SPOLU: Ustoupili jsme Pirátům a nabídli jim resorty, které požadovali. Přesto odmítli. Zahajujeme jednání o menšinové radě

Zablokovanou situaci v Praze se snažila koalice SPOLU vyřešit nabídkou všech silových resortů v Radě…