Zdechovský (KDU-ČSL): Paskvil ministryně Marksové je pro-rodinnou (anti)koncepcí

24.09.2017 10:06

Vláda v čele s ČSSD nejtěsnějším možným způsobem (9 ku 8) prohlasovala novou koncepci (proti)rodinné politiky. Ministryně Marksová hlasování vyvolala na konci volebního období, aby se už nemuselo přes poslance...

Zdechovský (KDU-ČSL): Paskvil ministryně Marksové je pro-rodinnou (anti)koncepcí
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

V první řadě bych rád zdůraznil, že rodinná koncepce je ve skutečnosti jasně protirodinná. Není zde vůbec deklarovaná podpora klasických rodin, tj. úplných rodin s matkou a otcem. Naopak. „Koncepce si dává za cíl podpořit všechny typy rodin a ocenit jejich přínos pro naši společnost,“ říká paní ministryně Marksová hned v úvodu tiskové zprávy vydané u příležitosti schválení této koncepce.

Experimentování s „alternativními modely“

Ve zmíněné zprávě se ale dočteme i další zajímavé věci. „Vzhledem k různorodosti dnešních rodin Koncepce nepředkládá ideální model rodiny, ale oceňuje jedinečnost rodinných vztahů,“ píše se dále. Žádný ideální model rodiny tak podle paní ministryně neexistuje. Rodina může být podle této koncepce prakticky cokoliv, tedy jeden či více lidí, kteří chtějí dítě nebo i jen někdo ochotný se starat o nemocnou sousedku. Považovat ale za rodinu třeba dva lidi toužící po dítěti a garantovat jim proto extra péči státu je absurdní nesmysl ve stylu „sociální dávky vždy, všem a bez rozdílu“.

Nemůže být jakýchkoli pochyb o tom, že úplné rodiny mají prokazatelně nejlepší předpoklady pro výchovu dětí, a tudíž jsou i nejméně nákladné pro náš stát. Proč tedy vládní koncepce zcela nepochopitelně ignoruje význam stabilních a úplných rodin s otcem a matkou?

Namísto toho se uchyluje k nezodpovědnému experimentování, když na roveň klasické rodiny staví v podstatě jakoukoliv sociální skupinu i tzv. „alternativní modely“. Jak to má pomoci socialisty omílanému zvyšování porodnosti, když bez moderních lékařských zásahů dvě ženy nebo dva muži spolu dítě prostě nepočnou?

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Opuštění úspěšné vládní politiky

V koncepci také není zahrnuto žádné další zvyšování daňového zvýhodnění na děti obsažené v koaliční smlouvě. Navrhuje se dokonce zrušení či změna slevy na manželku a také se předpokládá zásadní přesun prostředků ve prospěch sociálních dávek. Jinými slovy, cílem politiky sociálních demokratů je zřejmě oslabit postavení klasické rodiny a udržet lidi co nejvíce závislými na státu. Co také můžeme od ČSSD čekat jiného, že?

A to „nejlepší“ nakonec. Schválená koncepce zcela ignoruje skutečnost, že počet narozených dětí se v roce 2016 již třetím rokem v řadě meziročně zvýšil. Opravdu nechápu, proč má ČSSD, především pak paní ministryně Marksová, v úmyslu opustit dosavadní prokazatelně úspěšnou rodinnou politiku a na místo toho nám chce zavést socialistický ideologický paskvil.

Napadá mě jediné, za každou cenu se snaží o přiblížení k Norsku, kde dlouhodobě otevřeně mluvím o legálních krádežích dětí a všemožném státu založeném na šmírování a posuzování vhodnosti rodičů na základě dojmologie sociálních pracovníků. Díky tomu dnes řada Norů opouští jeden z nejbohatších států světa a stěhují se například do chudšího Polska. Protože tam významu slova „biologická“ rodina rozumí.

Proto věřím, že u řady lidí tento předvolební silový krok ČSSD u volebních uren rozhodně nepomůže. Protože si snad uvědomí, že cena za podporu zkrácených úvazků a vyšší přídavky, je pošlapání práv a zájmů dětí a také dlouhodobě neudržitelné rozdávání z cizího a zadlužování našich dětí. Taková koncepce rodinné politiky, která dostane do dluhů děti a vnoučata, je totiž z principu naprosto nepřijatelná. Především proto, že chápeme smysl rodiny jako subjektu, kdy rodiče ani děti na sobě neparazitují, ale vzájemně se přirozeně podporují a pomáhají si. Teda alespoň z mého pohledu.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Na důchodech opravdu šetřit nemůžeme

11:17 Ministryně Maláčová: Na důchodech opravdu šetřit nemůžeme

Projev na 115. schůzi Poslanecké sněmovny 30. července k návrhu na změnu zákona o důchodovém pojiště…