Zdechovský (KDU-ČSL): Trapný hon na ministra Chládka

18.05.2014 14:31 | Zprávy

Mladá fronta dnes a Lidovky dnes přinesly zprávu o tom, jak měl nynější ministr školství Marcel Chládek pochybným způsobem absolvovat rigorózní zkoušku Není prvním, kdo čelí podobnému obvinění, a nevím, nakolik byl skutečně pochybný způsob obhajoby. Zato zcela jistě je pochybný způsob, jakým se o celé události referuje.

Zdechovský (KDU-ČSL): Trapný hon na ministra Chládka
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

Nevím, zda zmínění redaktoři vědí, co je rigorózní práce a podle čeho se hodnotí. Počet stránek to opravdu není…. Karlova univerzita je ale renomovaná vysoká škola a těžko by mohla prospět práce, která by nevyhovovala předepsaným standardům. Vzdělávací instituce by si tím podřezala větev, na které sedí, zvláště po celé řadě kauz s podivně získanými tituly.

Dále je třeba dodat, že součástí zkoušky je i komise, která by práci neodpovídající požadavky v žádném případě nenechala projít. Navíc často nezáleží ani tak na kvantitě, tj. celkovém rozsahu, ale na kvalitě práce, za níž měl ručit její vedoucí, potažmo i oponent a komise. Nelze také nezmínit, že v onom osudovém roce 2006 nezastával Marcel Chládek žádnou významnou veřejnou funkci, takže ani obvinění z papalášství či protekcionismu nebo dokonce srovnání s prominentními  rychlostudenty proslavené právnické fakulty v Plzni, není na místě.

Chládek má skutečný tah na branku

Jako člen jiné strany sám uznávám Marcela Chládka jako jednoho z politiků, kteří mají tah na bránu a jsou schopní alespoň některé věci změnit k lepšímu. Rozumným způsobem se mu podařilo zažehnat krizi způsobenou odchodem učitelů s nedostatečným vzděláním. Pevně věřím, že nynější ministr školství celou tlak ustojí a podaří se mu uskutečnit alespoň reformu učňovského školství, k níž se dosud žádný ministr před ním neodhodlal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Tvrdíte, že míříte do příští vlády

S kým? Myslíte, že ANO volby nevyhraje? Vyhrává je přeci už několik volebních období. Nebo uvažujete i o tom, že byste s ním šli do koalice? A podle čeho soudíte, že se do vlády dostanete? Váš poslední volební výsledek nebyl až takový zázrak, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Dohoda EU – Indie umožní rozvoj obchodu s nejlidnatější zemí světa

10:21 Ministr Havlíček: Dohoda EU – Indie umožní rozvoj obchodu s nejlidnatější zemí světa

Bezcelní dohoda EU s Indií, která byla podepsána v Novém Dillí, uspoří evropským exportérům na clech…