Zdechovský (KDU-ČSL): Údajná povinnost přijímat klimatické uprchlíky je od A do Z vymyšlená poplašná zpráva

10.02.2018 19:20 | Zprávy

Europoslanec Zdechovský upozorňuje na facebookovém profilu na další hoax, který koluje internetem

Zdechovský (KDU-ČSL): Údajná povinnost přijímat klimatické uprchlíky je od A do Z vymyšlená poplašná zpráva
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Po internetu momentálně běhají články, že Evropský parlament rozhodl o povinnosti přijímat klimatické uprchlíky. Lidé tyto výmysly sdílí a píší, jak se EU zbláznila. Celé je to ale od A do Z vymyšlená poplašná zpráva.

V textu se například uvádí, že poté, co zásluhou Putina skončila válka v Sýrii, k nám chce Evropská unie ve velkém dovážet migranty prchající před důsledky klimatických změn.

Autoři hoaxu se odvolávají na Usnesení EP o ženách, rovnosti žen a mužů a spravedlnosti v oblasti klimatu, jenže tohle usnesení je úplně o něčem jiném. Téměř celá rezoluce vyzývá k nalezení vhodných způsobů, jak pomoci ženám, které se stávají největšími oběťmi důsledků klimatických změn. Důraz je kladený především na jejich vzdělávání a rozvojovou pomoc, která má logicky naopak masivní imigraci bránit. Tedy naprostý opak tvrzeného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Neschopnost koalice ODS a Pirátů blokuje Prahu

8:05 Scheinherr (Praha sobě): Neschopnost koalice ODS a Pirátů blokuje Prahu

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na soudní zákaz podpisu smlouvy na stavbu trasy D pražs…