Zdechovský (KDU-ČSL): Vražda proudem je naprostý nesmysl

25.06.2020 20:20 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu ke kauze Petra Kramného.

Zdechovský (KDU-ČSL): Vražda proudem je naprostý nesmysl
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Řada lidí mi nadává, proč se zastávám údajného vraha Petra Kramného. Nezastávám. Ba naopak. Nikdy jsem neřekl, že je nevinný. Jen říkám, že vražda proudem je naprostý nesmysl a za to byl odsouzen.

A v tomto tvrzení rozhodně nejsem sám. Podobný pohled má několik desítek odborníků, kteří naprosto spolehlivě vyvrátili tento nesmyslný závěr soudu a dvou znalců. A podle mě to jednou soud bude muset přiznat.

U dalšího případu, kde jsem si naprosto jistý, že spravedlnost v České republice byla naprosto slepá, je případ Roberta Tempela, který si už 19 let odpykává trest doživotí za skutek, který nespáchal. Dnes o absenci spravelivého procesu rozhodl ESLP, který dal naprosto za pravdu stěžovateli, který ale už velkou část svého života strávil za mřížemi.

Doporučuji hlavně tuto pasáž:
V tomto kontextu mohl mít procesní přístup přijatý Vrchním soudem za následek, že Krajský soud v Praze dospěl k závěru, že jediným rozhodnutím, které by bylo přijato Vrchním soudem a ukončilo řízení, bylo rozhodnutí o vině. Konkrétní sled událostí silně naznačoval dysfunkci ve fungování soudnictví, což narušuje celkovou spravedlnost řízení.

Naprosto zásadní je jednomyslný závěr ESLP: Došlo k porušení článku 6 odst. 1 Úmluvy z důvodu neexistence spravedlivého procesu.

Budu i nadále tento případ sledovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berg (Zelení): Za výsledek ve volbách do Evropského parlamentu beru plnou odpovědnost

17:35 Berg (Zelení): Za výsledek ve volbách do Evropského parlamentu beru plnou odpovědnost

Michal Berg odstoupil z funkce spolupředsedy Zelených po neúspěchu v eurovolbách.