Zelení: Občanský odpor zastavil privatizaci nemocnice

11. 11. 2019 4:33

Komentář na facebookovém profilu k zastavení privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Zelení: Občanský odpor zastavil privatizaci nemocnice
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Obrovský úspěch zaznamenala občanská společnost v Litoměřicích, kde se referendem povedlo zastavit chystanou privatizaci městské nemocnice. Zdejší koalice vedená ODS se rozhodla prodat ji soukromému vlastníkovi za nejvyšší nabídku. Že to má být finanční skupina Penta, si cvrlikali i vrabci na střeše. Proti privatizaci se ovšem zvedla skutečně veliká nevole občanů.

Zelení v litoměřickém zastupitelstvu (Petr Panaš, Lenka Simerská a Jan Hrkal) dlouhodobě pracovali na záchraně městské nemocnice - interpelacemi, stížnostmi proti postupu koalice, návrhy na program zastupitelstva i rady. Občanský tlak byl logickým krokem, když byla vládní koalice neoblomná. Po demonstracích a peticích se povedlo nasbírat podpisy a vyvolat místní referendum. Koalice opět nezklamala a vyhlásila referendum, se svou otázkou a zejména svým termínem, mimo termín voleb, narozdíl od návrhu přípravného výboru.

Přes tyto obstrukce referendum uspělo, účast byla přes 52 %. Referendum dopadlo naprosto jednoznačně a proti prodeji soukromníkovi se vyjádřilo 96 % občanů! Velké poděkování patří zejména členům přípravného výboru, který se ve svém volném čase referendu a jeho propagaci věnoval a prostřednictvím Nadace Via - The Via Foundation a Transparency International ČR sehnal materiální a odbornou podporu.

Cílem litoměřických Zelených zůstává udržet tamní nemocnici ve veřejném vlastnictví tak, aby mohla nadále poskytovat péči obyvatelům regionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr: Terminál Smíchov bude prvním skutečně moderním nádražím v Praze

13:04 Scheinherr: Terminál Smíchov bude prvním skutečně moderním nádražím v Praze

Návrh nového dopravního terminálu na Smíchově má detailní podobu. Terminál lépe propojí železniční a…