Zelení a Piráti jdou do krajských voleb v Královéhradeckém kraji společně

19.11.2015 19:20

Česká pirátská strana a Strana zelených utvoří pro krajské volby 2016 v Královéhradeckém kraji koalici.

Zelení a Piráti jdou do krajských voleb v Královéhradeckém kraji společně
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených
reklama

Koaliční smlouvu schválili Zelení v sobotu 7. 11. 2015 na krajské konferenci v Jaroměři. Již předtím ji v tomto týdnu schválili Piráti v internetovém hlasování. K podpisu koaliční smlouvy by mělo dojít do konce roku.

Obě strany se dohodly na názvu „Piráti a Strana zelených“. Smlouva dále řeší způsob sestavení kandidátní listiny, financování i fungování po volbách. Výkonným orgánem bude koaliční rada a tradičně klade velký důraz na transparentnost.

„Naše spojení vychází jak z úspěšné spolupráce na komunální úrovni, tak ze základní programové shody. Chceme kraj, kde může každý prožít svůj život svobodně a naplno. Otevřenost, kvalitní vzdělávání a veřejné služby, využití nových technologií a zapojení občanů do rozhodování, to jsou podle nás klíče k prosperitě“, uvedl krajský předseda Zelených Michal Kudrnáč.

„Piráti a Zelení kandidují jako protipól ke klientelismu, drancování veřejných rozpočtů a zadlužování. Chceme vytvořit klub zastupitelů nezávislý na krajské pokladně, trafikách v dozorčích radách a úplatcích“, doplnil motivy společné kandidátky krajský předseda Pirátů Stanislav Štipl.

„Nyní začínáme společnou práci na podrobném krajském volebním programu. Zároveň zvažujeme osobnosti pro naši kandidátní listinu. V koaliční smlouvě je definován pouze systém, jak bude kandidátka sestavována, ale o jednotlivých kandidátech jsme zatím nejednali. Byli bychom však rádi, aby bylo čelo kandidátky včetně lídra známé do konce roku“, načrtla další postup v přípravě voleb zelená místopředsedkyně Karin Kvasničková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

12:14 Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

Naštvanost zemí jižní Evropy je může vyvézt z eurozóny nebo dokonce z Evropské unie dřív, než se don…