K problému je nutno přistupovat uvážlivě, neboť emocionální postoje zamlžují konkrétní situaci v Evropě a Evropské unii, kterou vytvářejí nejen politici, ale také občané jednotlivých zemí, kteří očekávají s oprávněnou úzkostí, co se bude dít, jak se mají zachovat a jakou budoucnost mohou očekávat.
Běženci, uprchlíci, imigranti
Dne 22. září 2015 se konal očekáváný mimořádný summit EU kvůli běžencům. Šéfové vlád Rakouska a Německa, Werner Faymann a Angela Merkelová prohlásili, že „situaci s běženci je nutné řešit na celoevropské úrovni, protože tři země, které jsou nejvíce zasažené uprchlickou vlnou, Německo, Rakousko a Švédsko, to vlastními silami nezvládnou.“ Merkelová připustila závažnost uprchlické krize a prohlásila: „Nejsme v jednoduché situaci a je to jedna z největších výzev, řekla bych několika desetiletí, se kterou se musíme v Evropě vypořádat. A já jsem přesvědčena, že to zvládneme. Ale musíme to udělat společně.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV