Ženíšková (ANO): Chceme zlepšit poskytování zdravotních a sociálních služeb

31. 12. 2014 18:23

Centrum zdravotních a sociálních služeb města Příbrami by mělo nově vzniknout reorganizací v oblasti poskytování sociálních a zdravotních služeb. Nové centrum by mělo zastřešovat řadu odborných pracovišť poskytujících sociální a zdravotní služby, které v průběhu života může potřebovat každý člověk, pokud se dostane do nepříznivé zdravotní či sociální situace.

Ženíšková (ANO): Chceme zlepšit poskytování zdravotních a sociálních služeb
Foto: Archiv A. Ženíškové
Popisek: Alena Ženíšková
reklama

„Chceme, aby se úroveň poskytovaných služeb zvýšila, aby opravdu každý, kdo to potřebuje, našel pomocnou ruku. Dalším důvodem reorganizace je ekonomická stránka věci. Cílem je získat na tyto služby co nejvíce peněz z dotačních titulů, z Norských a Evropských fondů tak, abychom ušetřili peníze z městského rozpočtu,“ uvedla místostarostka města Bc. Alena Ženíšková.

"Reorganizace by měla v principu spočívat v tom, že místo několika příspěvkových organizací vznikne jedna. Tato nová organizace bude pod sebou sdružovat všechny ostatní: Pečovatelskou službu, Domov pro seniory, Městské jesle a rehabilitační stacionář, Azylový dům a Poradnu města Příbrami, Protialkoholní záchytnou stanici a také nově chystané Nízkoprahové denní centrum pro bezdomovce,“ nastínil chystané změny starosta města Příbrami Ing. Jindřich Vařeka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ANO
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martan (SPOZ): I manuální práce šlechtí člověka

7:32 Martan (SPOZ): I manuální práce šlechtí člověka

Vyslat studenty středních a vysokých škol na práci v lese a zemědělství není snaha o totální nasazen…