Do roku 2013 si knihovna pronajímala prostory na Chmelnici u soukromého majitele, který ovšem každoročně zvyšoval nájem. Městská část nechtěla o pobočku přijít a nájem knihovně dotovala částkou i přes milion korun ročně. Zároveň jsme však v době, kdy měl zástupce Žižkov (nejen) sobě Matěj Stropnický ve vedení Prahy na starost kulturu, hledali knihovně nové prostory.
Přestěhování potravin o několik desítek metrů směrem na Spojovací do provozovny, která musela být za tím účelem rovněž rekonstruována, došlo k uvolnění nynějších prostor. Radnice tehdy pro navržení projektu vybrala architektonický ateliér Projektil v čele s architektem Petrem Leškem, neboť tato kancelář již v minulosti řadu oceňovaných knihovních poboček vybudovala (například Národní technická knihovna v Praze nebo Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předvolebním slibům Pirátské strany.
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona
- 18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme
- 16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala
- 14:12 Turoňová (Stačilo!): Na Krétu a Gavdos se valí tisíce migrantů
- 12:17 Senátor Hraba: TOP 09 se asi zdá, že mají zbytečně moc voličů