„Víte, že to vede k Bakalovi?“ Andrej Babiš vypustil výbušné argumenty ke kauze lithium. A přidal dopis adresovaný Havlíčkovi

11.10.2017 16:45 | Zprávy

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že majetková struktura společnosti European Metals Holdings, která teoreticky může těžit lithium v Česku, vede ke Zdeňku Bakalovi. Rozhodl se proto ministrovi průmyslu Jiřímu Havlíčkovi napsat dopis s několika otázkami a žádá, aby mu na tyto otázky ministr urychleně odpověděl.

„Víte, že to vede k Bakalovi?“ Andrej Babiš vypustil výbušné argumenty ke kauze lithium. A přidal dopis adresovaný Havlíčkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

„Majetková struktura společnosti EMH, se kterou ministr za ČSSD Jiří Havlíček podepsal memorandum o těžbě našeho lithia, vede ke Zdeňku Bakalovi," napsal na sociální síti Facebook Babiš s tím, že v této kauze jde o dva tisíce miliard neboli dva biliony korun. 

Na sociální síti uveřejnil také dopis, který zaslal ministrovi průmyslu za ČSSD Jiřímu Havlíčkovi. V tomto dopise uveřejnil několik otázek, na které žádá od Havlíčka odpovědi ohledně memoranda s australskou společností European Metals Holdings. Toto memorandum podepsal za českou vládu právě Havlíček. Podpis tohoto memoranda považuje Babiš za skandální.

„Co je však nejskandálnější, je fakt, že majetková struktura společnosti EMH, se kterou jste Memorandum podepsal, vede opět ke Zdeňku Bakalovi. K člověku, který s podporou současného premiéra za ČSSD a jeho kmotra právníka Pokorného bezskrupulózně vytuneloval společnost OKD, 43 tisíc občanů připravil o jejich byty a daňové poplatníky o desítky miliard korun a zničil celý Moravskoslezský region. Tímto Memorandem jste vložil do rukou jednoho z největších korupčníků naší země české bohatství, o které jste tím nás všechny připravil. Věřte mi, že udělám vše pro to, aby byl tento skandální dokument zneplatněn,“ napsal rozezlený Babiš.  

Právě kvůli tomuto memorandu poslal Babiš seznam otázek a žádá Havlíčka, aby na ně odpověděl do 16. října, protože 16. října má proběhnout mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, kterou svolali komunisté, Babišovo hnutí ANO a Okamurova SPD.

Babiš chce v prvé řadě vědět, proč Havlíček podepisoval memorandum dva týdny před volbami a to ještě bez konzultace s odborníky. A proč byla tato smlouva podepsaná s již zmíněnou společností EMH, zvlášť když mají licence na průzkum ložisek lithia v Česku ještě další čtyři firmy. V neposlední řadě chce Babiš také vědět, proč jsou v memorandu zmíněny smlouvy o ochraně investic, které nám později mohou zavařit v případných arbitrážích. Zvlášť, když mohla průzkum ložisek lithia provést státní firma Diamo. Tak to alespoň vidí Babiš, který přidává i další otázky.

„Víte, že největším spoluvlastníkem EMH je Cadance minerals, viděl jste před podepsáním jejich vlastnickou strukturu? Víte, že firma Cadence minerals je vlastníkem Bakanora minerals, kde dalším investorem je MNG investments managment limited? A víte, že MNG investments managment limited je firma, které Bakala odevzdal vytunelované OKD?“ ptá se Babiš.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vlastizrada.“ Munice pro Ukrajinu místo pomoci zemědělcům? Piráti narazili

16:52 „Vlastizrada.“ Munice pro Ukrajinu místo pomoci zemědělcům? Piráti narazili

Piráti vymysleli nový plán pro Evropský parlament, který ještě ani nebyl oficiálně zvolen. Závazek p…