Zbraň má úctyhodnou ráži 59 mm, tedy velikost tenisového míčku, který právě slouží jako náboj. Je vystřelován prachovou náloží z šestiranného zásobníku. Zbraň se už v současné době používá v letadlech, protože střelba ostrými náboji by mohla letoun poškodit. Jak řekl Skála, zbraň útočníka omráčí, ale nezabije. Znehybní ho, ale maximálně na dvacet minut, což je podle odborníků dostačující doba pro příjezd policie. „V letadlech je tento typ zbraní určen i pro zásah proti teroristům,“ dodal Skála.
Skála: Už by lidé neměli jít sedět za to, že se brání
„Zločinec, který přepadne člověka v bytě, má na své straně všechna práva, zatímco člověk, který je přepaden, oběť, má práva minimální,“ řekl předseda VV Radek John. Jak dodal, právo oběti na obranu je totálně minimalizováno. „A ten člověk se bojí vůbec použít jakékoliv prostředky obrany,“ dodal John. Dodal, že lidé potřebují klid, jistotu a právo na vlastní obranu, aby se neopakoval případ člověka, který dostal šest let nepodmíněně za to, že postřelil zloděje.
Právě proto přišly Věci veřejné s novelami zákonů jak o zbraních a střelivu, tak i trestního zákona. Jak konstatoval John, VV provedly výkop tohoto zákona a velmi stojí o diskuzi ve veřejném prostoru. „Většina občanů této republiky jasně řekne, zda je třeba dát lidem více svobod se bránit, než svobod zločincům krást a loupit. „Máme tu asi 50 tisíc recidivistů, kteří trestnou činnost prostě páchat nepřestanou a pracovat nebudou,“ dodal předseda Věcí veřejných.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radmila Zemanová-Kopecká