Bitka v ČSSD kvůli kandidátce pokračuje. Opomenutí straníci prý klidně napadnou i volby

09.09.2013 21:25

Bývalý člen ČSSD Pavel Němec hodlá už podruhé jít k soudu kvůli obsazení kandidátky sociálních demokratů v Olomouckém kraji. Jako advokát zastupuje šest členů ČSSD z Mohelnice, kteří se na kandidátní listinu nedostali.

Bitka v ČSSD kvůli kandidátce pokračuje. Opomenutí straníci prý klidně napadnou i volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na pražském výstavišti v Holešovicích oslavovala 1. máj nejen ČSSD

Pavel Němec se již jednou na soud obrátil s návrhem na předběžné opatření, kterým by se zamezilo v podání kandidátní listiny na krajský úřad, ovšem neuspěl. Nyní podává nejen doplněnou verzi, ale navíc přidá i žalobu na neplatnost sestavení kandidátky v kraji.

Další možnost je, že advokát a bývalý člen ČSSD podá až po volbách návrh na vyslovení jejich neplatnosti v celém regionu. Vedení sociální demokracie ale jeho argumenty odmítá. Trojka na kandidátce v Olomouckém kraji Jiří Zemánek se zaštiťuje volebním řádem pro předčasné volby, který ústřední výbor ČSSD schválil na konci června.

„Nevidím zde nic nedemokratického, co by v jediném bodě šlo proti tomuto řádu," uvedl pro iDnes.cz. Němec nesouhlasí, kandidátka ČSSD prý byla obsazena nedemokraticky.

To však Zemánek odmítá. Z jednotlivých okresních buněk ČSSD se poslaly seznamy kandidátů včetně pořadí. Na krajském sekretariátu strany pak z nich vznikl návrh samotné kandidátky s 23 jmény. Vše se schválilo hlasováním. "Z Jesenicka nám přišel návrh se šesti možnými kandidáty, za Olomoucko jich bylo dvanáct, z Prostějovska devět, za Přerovsko osm a za Šumpersko jedenáct," vysvětluje Zemánek.

"Při našem výběru jsme se pak snažili respektovat pořadí, které nám naše oblastní organizace předložily," dodal. Na listinu se tak neprobojovalo šest sociálních demokratů z Mohelnice, která spadá právě pod Šumpersko. "Po právních konzultacích jsme došli k jednoznačnému názoru, že jsme nepochybili," stojí si ale za svým Zemánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celodenní bitva je u konce: Vláda Andreje Babiše v noci získala důvěru Sněmovny

1:12 Celodenní bitva je u konce: Vláda Andreje Babiše v noci získala důvěru Sněmovny

Menšinový kabinet ANO a ČSSD bude vládnout s důvěrou Sněmovny. Podpořila jej KSČM. Česko má plnohodn…